Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xperia Play - problemy z premierą w Wielkiej Brytanii

Premiera telefonu Xperia Play - tego, który jeszcze kilkanaście tygodni temu znaliśmy, jako PlayStation Phone - zbliża się wielkimi krokami.

Właściwie, już powinna nastąpić, ale... są z nią kłopoty. Jakie? Zaczęło się tydzień temu, kiedy to operator O2 ogłosił, że przesuwa premierę, ponieważ znaleziono w oprogramowaniu błędy, które mogą sprawić, że "doświadczenia użytkowników nie będą doskonałe".

Reklama

Wczoraj podobną wiadomość ogłosił Vodafone, wysyłając do klientów, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na telefon wiadomość, z informacją o tym, że nie uda się dotrzymać wyznaczonej na 1 kwietnia daty premiery, ale firma robi wszystko, by jak najszybciej dostarczyć telefony do klientów.

Wszystko to dzieje się w Wielkiej Brytanii, premiery w innych krajach - w tym m.in. w Niemczech - wystartowały jednak o czasie. Może to oznaczać, że jest jakiś problem z kompatybilnością z angielską siecią (lub wymogami tamtejszych operatorów - np. O2 często modyfikuje oprogramowanie telefonów pod swoją sieć), możliwe też, że nie udało się wyprodukować wystarczającej liczby aparatów.

W Polsce losy Xperii Play wciąż są niejasne - telefon na pewno trafi do sprzedaży (najpewniej na przełomie kwietnia i maja), żaden z lokalnych operatorów nie ujawnił jeszcze jego ceny ani konkretnej oferty, w ramach której będzie on oferowany.

Jednocześnie Sony prowadzi działania mające na celu usunięcie z Android Marketu emulatorów PSOne - a jak wiadomo to właśnie gry z pierwszego PlayStation mają być głównym haczykiem na klientów w Xperii Play. Już wycofano aplikację PSX4Android, dostępny jest jeszcze fpse, ale pewnie i on niedługo przestanie "istnieć".

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Xperia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje