Tom Clancy's EndWar pojawi się również na DS i PSP

III Wojna Światowa zawita także na handheldy pod postacią gry Tom Clancy's EndWar, o czym nie omieszkał poinformować przed kilkoma dniami w trakcie imprezy Game Developers Conference Michael DePlater z Ubisoftu.

Tak więc do opracowywanych już wersji EndWar na pecety, PlayStation 3 i Xboxa 360 dołączą również wersje na Nintendo DS i PlayStation Portable. Niestety nie wiemy jeszcze na ile będą one różniły się od tych przygotowywanych na mocniejsze maszyny, ale warto przypomnieć, że nowa gra sygnowana nazwiskiem Toma Clancy'ego w zapowiedziach jej autorów ma być swego rodzaju przełomem w gatunku strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

EndWar powoli graczom przejąć dowodzenie nad jedną z trzech stron konfliktu: Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją, które w walce o militarną i gospodarczą dominację nad światem rozpętały III Wojnę Światową. Jedną z ciekawostek ma być możliwość dowodzenia wszystkimi jednostkami wyłącznie za pomocą komend głosowych. Pierwsze próby w tym zakresie czynione były już przez Ubisoft chociażby w serii Rainbow Six, gdzie proste polecenia kompanom sterowanym przez Sztuczną Inteligencję można było wydawać przy pomocy headsetu.

Reklama

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: III wojna światowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy