Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PSP 2 dwukrotnie potężniejsze od Xboksa 360?

Sony musiało komuś chyba nadepnąć na odcisk, bowiem w ciągu kilku ostatnich dni tajemnicza osoba (lub osoby) wyjawia największe tajemnice firmy.

Najpierw do sieci wyciekły zdjęcia i informacje dotyczące telefonu PlayStation Phone, a teraz pojawiły się kolejne plotki o PSP 2. Kilka dni temu serwis Kotaku, powołując się na kilku anonimowych informatorów, którzy wzięli udział w sekretnym spotkaniu w czasie targów Tokyo Game Show, donosił, że PSP 2 będzie wyposażony w panel dotykowy i "ekran HD". Teraz te same tajemnicze osoby twierdzą, że na pokazie zaprezentowano zgromadzonym dwie wersje urządzenia - jedna przypominała wyglądem PSP Go!, a druga klasyczną edycję kieszonsolki. Podobno Sony nie zdecydowało się jeszcze na ostateczny projekt sprzętu.

Reklama

Informatorzy donoszą także, że w PSP 2 nie pojawi się napęd UMD. Nie oznacza to jednak, że podobnie jak w PSP Go! gry dostępne będą tylko w wersji cyfrowej. Konsolka wyposażona będzie w czytnik kart Memory Stick, na których będą sprzedawane poszczególne produkcje. Podobno nie jest to jednak jeszcze ostateczne rozwiązanie i wszystko może się w tej kwestii zmienić.

Najciekawsza jest jednak informacja, jakoby PSP 2 miałoby być znacznie potężniejsze od pierwszego PlayStation Portable. Źródła serwisu Kotaku twierdzą, że konsolka posiadać będzie dwukrotnie więcej pamięci RAM niż... Xbox 360! Oznaczałoby to, że na pokładzie urządzenia znajdzie się aż 1 GB RAM-u (X360 ma 512 MB), podczas gdy pierwsze PSP ma jedynie 64 MB pamięci. Pamięć to oczywiście nie wszystko, ale informatorzy twierdzą, że wszystkie komponenty konsoli są "naprawdę mocne".

Tymczasem serwis VG247 powołując się na swoich informatorów uważa, że nazwa kodowa PSP 2 brzmi "Veta". Ponadto Sony rzekomo specjalnie rozpowszechnia sprzeczne informacje o konsolce, ponieważ chce wykryć w ten sposób źródło przecieku.

Dowiedz się więcej na temat: xbox 360 | 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje