Reklama

PS Vita jako kontroler do PS3!

Sony potwierdziło ostatnio kilka informacji na temat PS Vita. Okazuje się, że dodatkowe funkcje tej przenośnej konsoli zrobią z PS3 urządzenie bardzo zbliżone do Wii U od Nintendo.

PS Vita pojawi się w sklepach już pod koniec tego roku w Europie. Konsolka ma mieć między innymi czterordzeniowy procesor, dzięki czemu grafika będzie dużo lepsza niż na PSP, które ma zastąpić. Producent twierdzi, że to, co zobaczymy na ekranie Vity, będzie wręcz zbliżone do gier z PS3. W związku z tym otwiera się nowe pole manewru i wykorzystania kilku ciekawych funkcji.

PS Vita ma działać jak dodatkowy kontroler. Otóż z PS3 prześlemy dane do przenośnej konsolki, które potem zostaną wyświetlone na ekranie Vity. Gracze będą mogli przy tym wykorzystać żyroskop czy panel dotykowy znajdujący się z tyłu urządzenia. Jak to ma działać w praktyce? Tego nie wiemy, ale pomysł wygląda bardzo podobnie do funkcji, które zaoferuje Wii U od Nintendo (premiera w przyszłym roku).

Reklama

Ciekawe jest też to, że przy użyciu połączenia z internetem i zalogowaniu się w PSN, prześlemy na przykład dane z PS3 do PS Vita i na przenośnej konsolce będzie można dalej kontynuować rozgrywkę rozpoczętą na stacjonarnej. To także kolejny pomysł żywcem ściągnięty od Nintendo.

Pomiędzy platformami

To jednak nie wszystko, co zaoferuje nowa konsolka od Sony. Otóż mając PS3, będzie można zagrać w sieci w tę samą grę z posiadaczem PS Vita i rzecz jasna odwrotnie. Ta funkcja gry pomiędzy platformami wykorzystywana jest już na przykład w Portal 2 (posiadacze PS3 i PC mogą wspólnie toczyć pojedynki). Pierwszą grą, która ma z taką funkcją w przypadku Vity, będzie WipEout 2048, czyli futurystyczne wyścigi. Obaj gracze - ten, który będzie grać na PS3, jak i ten korzystający z Vity - mają doświadczać takich samych emocji. To wszystko dzięki wykorzystaniu w nowej, przenośnej konsolce Sony szybkiego procesora i zaawansowanego układu graficznego, różnica w jakości grania, czyli między innymi grafiki i płynności animacji, ma być wręcz niezauważalna.

Widać więc, że Nintendo ze swoimi pomysłami nie będzie pionierem na rynku. To może być więc duży problem dla tego producenta, który obecnie boryka się ze sporym zadłużeniem finansowym. Nintendo liczy właśnie na to, że Wii U znajdzie szerokie grono nabywców w przeciwieństwie do 3DS-a, który okazał się klapą. Jednak w momencie, kiedy PS3 w połączeniu z PS Vita ma oferować wręcz identyczne funkcje, to pozycja Nintendo może być w przyszłości zagrożona.

Dowiedz się, kiedy PS Vita pojawi się w Europie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy