Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PS Vita: Część gier będzie wymagać kodów Online Pass

Wydawać by się mogło, że problem Online Passów dotyczy jedynie użytkowników stacjonarnych konsol. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem jak się okazuje system "dotknie" także posiadaczy przenośnej konsoli PlayStation Vita.

Przeznaczony do uzyskiwania dodatkowych profitów z rynku używanych gier Online Pass, zastosowany w grach na najnowszym systemie Sony działał będzie podobnie do tego, który od jakiegoś czasu używany jest przez wydawców gier na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Reklama

Według serwisu Gamepur, jednym z pierwszych tytułów, które będą korzystały z tego "dobrodziejstwa", będzie nowa odsłona serii Hot Shots Golf. Analogicznie jak w przypadku gier na stacjonarne konsole, które posiadają kody Online Pass, użytkownicy, którzy zakupią nową grę w sklepie, otrzymają razem z nią kupon ze specjalnym kodem.

Z kolei nabywcy używanych kopii gry będą musieli liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu 15 dolarów (około 50 złotych), który za pośrednictwem PlayStation Store pozwoli wygenerować dodatkowy kod do gry.

Serwis ItProPortal ujawnił także informacje na temat graczy, którzy zdecydują się na zakup i pobranie gry bezpośrednio z PlayStation Network. Według ich źródła będą oni musieli ponieść dodatkową opłatę za możliwość gry w sieci.

Na razie z dobrodziejstw nowej konsoli Sony korzystać mogą jedynie japońscy gracze. Firma walczy o każdego klienta, wydaje się jednak, że wprowadzenie ograniczenia w postaci systemu Online Pass może jej w tym przeszkadza.

GTA V największym hitem sprzedażowym 2012 roku?

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | wymagać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje