Premiera nowej konsoli Sony w przyszłym roku?

Wygląda na to, że PlayStation Vita - następca PSP - nie ukaże się w tym roku w Europie. W sieci pojawiły się bowiem plotki, według których konsolka zawita na Stary Kontynent dopiero w 2012 roku.

Informację tę potwierdziły ponoć dwa niezależne źródła. Jak donosi redakcja serwisu CVG, powołując się na anonimowego informatora podającego się za przedstawiciela jednego ze sklepów blisko związanego z Sony, Vita nie ukaże się w Europie w tym roku. Konsolka swoją premierę będzie miała najprawdopodobniej na początku 2012 - w styczniu lub w lutym.

Mimo to ponoć Sony wciąż ma nadzieję, że firmie uda się wprowadzić Vitę na rynek amerykański przed tegoroczną Gwiazdką.

"Sony wie, że okres rozdawania prezentów w święta na rynku konsol przenośnych pomoże 3DS-owi - wciąż jednak jest bardzo pewne sukcesu. Ogólna strategia polega na tym, że firma chce, aby w pierwszej kolejności Vitę kupili hardkorowcy, a potem poinformowali o konsolce znajomych. To dla nas cios, ale przedstawiciele koncernu uważają, że w Wielkiej Brytanii i Europie wciąż mogą tego dokonać bez pomocy zwiększonej sprzedaży w święta" - mówi informator.

Reklama

Powyższe plotki potwierdził informator serwisu VG247, podający się za jednego z deweloperów. Według niego, Vita nie pojawi się w Europie w tym roku, natomiast Sony nie chce podobno udzielać szczegółowych informacji o europejskiej premierze konsoli.

Czy nowa generacja konsol będzie 10 razy potężniejsza od obecnej?

CDA
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy