Reklama

PlayStation Vita to genialna konsolka

Szef jednego z oddziałów SEGI uważa, że PS Vita to sprzęt z najwyższej półki, który z pewnością spodoba się graczom. To nie pierwsza pozytywna ocena nadchodzącego urządzenia od Sony.

PlayStation Vita niestety nie pojawi się tak jak to wcześniej planowano, czyli w tym roku w Europie, lecz dopiero w przyszłym. Biorąc pod uwagę wiele dobrych komentarzy na temat nowej, przenośnej konsolki od Sony, gracze mogą być niezadowoleni z ostatniej zmiany decyzji producenta odnośnie daty premiery. Jedyne co pozostaje to po prostu posłuchać opinii studiów projektowych, którzy już od kilku miesięcy tworzą gry na PS Vita.

"Chcemy skorzystać z wielu ciekawych funkcji PS Vita i wyraźnie podkreślamy swoje wsparcie dla nowej konsoli Sony. To naprawdę interesujący sprzęt, technicznie genialny, ładnie wykonany i przede wszystkim gra się na nim świetnie. Z kolei sam producent stawia na graczy, którzy spędzają wiele godzin przed konsolą. W związku z tym mamy spore pole manewru jeśli chodzi o nasze tytuły na PS Vita" - przekazuje Mike Hayes, szef Sega West. Jedną z gier zapowiedzianych przez Segę na PS Vita jest Virtua Tennis.

Reklama

PS Vita to przeciwieństwo 3DS-a

Oprócz tego, że PS Vita to konsolka dużo mocniejsza od 3DS-a jeśli chodzi o wydajność, to ma także dać możliwość producentom tworzenia gier w różnej kategorii cenowej. "Zaletą PS Vita będzie bez wątpienia duży wybór oprogramowania w każdej cenie. To więc nie tylko drogie gry na drogim sprzęcie" - uważa Mike Hayes.

"Z pewnością zobaczymy coś na wzór mini-gier z Xbox Live Arcade czy PSN oraz liczne aplikacje. Dla mnie jako producenta to z pewnością duży plus, ponieważ będę miał do dyspozycji całą gamę oprogramowania zarówno na nośnikach fizycznych, jak i w cyfrowej dystrybucji"- podkreśla szef Sega West.

To nie są pierwsze pozytywne opinie odnośnie nadchodzącego sprzętu od Sony. Wcześniej Ted Price z Insomniac Games powiedział, że PS Vita to "dobra propozycja dla graczy". Także Bobby Kotick - szef Activision Blizzard powiedział o nowej konsolce "fantastyczny kawał sprzętu". Nieco mniej optymistycznie przyszłość PS Vita widzi szef studia Crytek, Cevat Yerli. Uważa on, że jest to "niezła platforma", jednak w dobie smartfonów i tabletów może nie podołać konkurencji.

Czy przenośna konsola PS Vita będzie mogła posłużyć za kontroler do PlayStation 3?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje