Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pierwsze urodziny najnowszej konsoli Sony

PlayStation Vita obchodziła niedawno swoje pierwsze urodziny. Konsolka zadebiutowała na japońskim rynku 17 grudnia ubiegłego roku.

Ostatnie dwanaście miesięcy to był zdecydowanie trudny okres dla handheldów Sony. Zarówno PSP, jak i Vita nie osięgnęły zamierzonych celów sprzedażowych. Klapa była szczególnie bolesna w przypadku tej drugiej konsolki - o wiele nowszej, nowocześniejszej i kosztownie reklamowanej.

Reklama

Według danych dostarczonych przez serwis VGChartz, PlayStation Vita sprzedała się do tej pory na całym świecie w liczbie 3,7 miliona egzemplarzy. Od premiery na konsolce zadebiutowało około 140 gier. Na kolejne podsumowanie przyjdzie pora za trzy miesiące, kiedy to będziemy obchodzić europejskie urodziny handhelda Sony.

Wyniki sprzedażowe Vity nie są takie, jak założyło Sony, ale to nie znacze, że w sytuacji konsolki nie da się znaleźć pozytywów. Przeciwnie, jej perspektywy rozwój są szerokie. Ciekawie prezentuje się chociażby koncepcja wykorzystania Vity jako specjalnego, dotykowego kontrolera do PlayStation 3. W efekcie obydwa urządzenia mają działać jak Wii U. W tym tygodniu Sony zamierza wydać specjalny dodatek do LittleBigPlanet 2, dedykowany wykorzystaniu Vity jako kontrolera.

Czy PlayStation Vita okaże się lepsza jako kontroler do PlayStation 3 niż jako samodzielna platforma do grania? To się dopiero okaże, ale Sony wiąże z tym kierunkiem rozwoju duże nadzieje. Oczywiście na pojedynczym dodatku do LittleBigPlanet 2 się nie skończy. Jak mówi Tom O'Connor, starszy producent w Sony XDev Studio Europe, wewnętrzne studia Sony już zastanawiają się, jak wykorzystać Vitę w swoich grach na PlayStation 3. Całkiem możliwe, że były już także prowadzone rozmowy z zewnętrznymi deweloperami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje