Reklama

Nie ma planów na PSP 3D

Wczoraj Nintendo zapowiedziało, że w nowym DS pojawi się obraz 3D. Czy Sony zdecyduje się wprowadzić podobną technologię do PSP?

Raczej nie, ponieważ firma woli rozwijać trójwymiar na Playstation 3.

Reklama

Tak przynajmniej uważa John Koller, człowiek odpowiedzialny w Sony za marketing i sprawy sprzętowe. Jego zdaniem 3D bardziej sprawdzi się na stacjonarnych konsolach i Sony zamierza to wykorzystać.

Naszym celem jest 3D na Playstation 3 - mówi Koller w wywiadzie dla IGN - Na PS3 jest mnóstwo możliwości, by odpowiednio wykorzystać 3D. Zainteresowanie sklepów, wydawców i samych twórców trójwymiarem jest ogromne. Wiemy, że 3D na PS3 będzie prawdziwym hitem, dlatego też głównie na tym chcemy się skupić

Sony ma ambitne plany, ale i obawia się o konkurencje. Według Kollera, młodzi użytkownicy Nintendo DS mogą mieć problem z ogarnięciem trójwymiaru. Dlatego też Sony woli poczekać i sprawdzić, jak użytkownicy zareagują na 3D w przenośnej konsolce. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby 3DS okazał się sporym sukcesem i dopiero wtedy Sony zdecyduje się na skopiowanie pomysłu kolegów po fachu. Tyle że wtedy może być już za późno...

Nintendo 3DS zostało zapowiedziane wczoraj, w konsoli ma pojawić się trójwymiar i to bez korzystania ze specjalnych okularów. Więcej informacji już na E3.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama