Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FIFA 12: Informacje o wersji na PS Vitę

EA Sports ujawniło pierwsze konkretne szczegóły dotyczące FIFY w wersji na Vitę. W jednym z wywiadów twórcy gry zdradzili informacje o sterowaniu i podobieństwie do edycji z dużych konsol.

Matthew Prior, producent FIFY w wersji na Vitę, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer ujawnił, że wersja na przenośną konsolkę Sony będzie niemal idealną kopią edycji z dużych platform. Produkcja oparta będzie na silniku znanym z FIFY 12, nie pojawi się w niej jednak system fizyki - developerzy mieli bowiem trudności z jego przeniesieniem. Prior zaznaczył jednak, że różnice pomiędzy wydaniami na X360 i PS3, a Vitą zauważą tylko najbardziej uważni gracze.

Reklama

Największą nowością będzie sterowanie wykorzystujące możliwości ekranu dotykowego i tylnego "gładzika". Tym pierwszym będziemy podawać piłkę i wykonywać - niczym we Flick Kick Football na iPhona - stałe fragmenty gry, z kolei touchpadem będziemy wskazywać miejsce, w które chcemy strzelać na bramkę.

Redakcja Eurogamera, która miała okazję przetestować FIFĘ 12 w wersji na Vitę uważa jednak, że nie jest tak różowo - o ile podawanie ekranem dotykowym działa nieźle, o tyle czasem można kopnąć piłkę w dal przypadkiem kładąc palec na "gładzik". Prior wyjaśnił jednak, że będzie możliwość wyłączenia sterowania zarówno ekranem, jak i panelem dotykowym.

Gra posiadać będzie także tryb multiplayer, lecz nie będzie on tak rozbudowany, jak na X360 i PS3 - wciąż będzie można mimo to rozegrać spotkania 1vs1. Brak takich opcji, jak sieciowego Ultimate Team Prior tłumaczy wyzwaniami, jakie stoją przed ekipą, która jako jedna z pierwszych tworzy produkcję na nową platformę. FIFA 12 w wersji na Vitę ukaże się w lutym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje