Reklama

Breath of Fire w zawieszeniu?

Seria Breath of Fire Capcomu zostanie najpewniej odstawiona przez firmę na bok, z prostego powodu - jej kolejna kontynuacja ma zbyt małą szansę na wysoką sprzedaż.

Fani gier jRPG raczej nie będą ucieszeni z tej decyzji Capcomu - w wywiadzie dla serwisu 1UP Keiji Inafune (głowa wydziału firmy ds. badań i developingu) ujawnił, że seria Breath of Fire zostanie najpewniej na dłużej odłożona na półkę.

"Aktualnie nie mamy planów tworzenia nowej gry z serii Breath of Fire. (...) Prawdopodobieństwo, że zajmiemy się takową w bliskiej przyszłości jest niewielkie. Ale zdaję sobie sprawę, że marka ma swoich fanów (...), więc jeszcze nic nie jest pewne. Z tym, że w podobnej sytuacji jest u nas dużo tytułów - widzimy zainteresowanie, ale zwyczajnie brakuje nam ludzi" - powiedział Inafune.

Reklama

Dodał on również, że co prawda gry RPG są popularne zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, ale dobrze sprzedają się tylko konkretne serie (bez konkretów, ale zapewne chodziło mu m.in. o wielkie projekty Square Enix, takie jak Final Fantasy czy Dragon Quest), więc powody takich decyzji Capcomu powinny być dla wszystkich jasne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje