Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Breath of Fire w zawieszeniu?

Seria Breath of Fire Capcomu zostanie najpewniej odstawiona przez firmę na bok, z prostego powodu - jej kolejna kontynuacja ma zbyt małą szansę na wysoką sprzedaż.

Fani gier jRPG raczej nie będą ucieszeni z tej decyzji Capcomu - w wywiadzie dla serwisu 1UP Keiji Inafune (głowa wydziału firmy ds. badań i developingu) ujawnił, że seria Breath of Fire zostanie najpewniej na dłużej odłożona na półkę.

Reklama

"Aktualnie nie mamy planów tworzenia nowej gry z serii Breath of Fire. (...) Prawdopodobieństwo, że zajmiemy się takową w bliskiej przyszłości jest niewielkie. Ale zdaję sobie sprawę, że marka ma swoich fanów (...), więc jeszcze nic nie jest pewne. Z tym, że w podobnej sytuacji jest u nas dużo tytułów - widzimy zainteresowanie, ale zwyczajnie brakuje nam ludzi" - powiedział Inafune.

Dodał on również, że co prawda gry RPG są popularne zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, ale dobrze sprzedają się tylko konkretne serie (bez konkretów, ale zapewne chodziło mu m.in. o wielkie projekty Square Enix, takie jak Final Fantasy czy Dragon Quest), więc powody takich decyzji Capcomu powinny być dla wszystkich jasne.

gram.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje