Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony pracuje nad 50 grami w 3D

Kolejnym po kontrolerze Move elementem, na który Sony kładzie silny nacisk jest technologia stereoskopowego 3D. Przedstawiciele firmy uważają, że jest ona "kluczowa" dla branży i chwalą się, że mają w produkcji 50 gier robiących użytek z prawdziwego trójwymiaru.

W rozmowie z serwisem Develop Mick Hocking z Sony Computer Entertainment Europe oznajmił, że w produkcji znajduje się 50 gier na PS3 korzystających z technologii stereoskopowego 3D, z czego 20 powstaje w wewnętrznych studiach koncernu.

Reklama

"Wielki poziom zainteresowania naszych ekip technologią 3D jest bardzo pozytywną rzeczą. W sumie mamy ponad 50 gier przystosowywanych właśnie do działania w 3D, a ta liczba ciągle wzrasta. Niektóre z nich to wielkie tytuły. To naprawdę bardzo dobry znak pokazujący, że branża podąża za naszym przesłaniem mówiącym, że technologia stereoskopowego 3D jest kluczowym elementem przyszłości konsol stacjonarnych" - mówi Hocking. "Rozmawiamy z developerami i wydawcami oraz oferujemy szkolenie pomagające im przyspieszyć prace z 3D. Technologia ta nie polega tylko na dodaniu głębi obrazu - twórcy muszą wiedzieć, w jaki sposób najlepiej wykorzystać moc PS3 i upewnimy się, że tak zrobią" - dodaje.

"Nie chodzi tylko o to, by było to technicznie poprawne, ale również bardziej pomysłowe, aby jak najbardziej twórczo wykorzystać 3D do konkretnych rodzajów gier. Świetnym przykładem jest Killzone 3, kiedy grając w 3D gracze muszą umieścić ładunek wybuchowy na ścianie. Kiedy to zrobią, on z telewizora i będzie wyglądało to tak, jakby był w twoim pokoju. Szczerze mówiąc, wydawać się będzie, że ładunek ten został umieszczony na twoim telewizorze. To niesamowite!" - tłumaczy Hocking.

"Zainteresowanie 3D rośnie i wiele różnych branż dużo inwestuje w tę technologię. Rynek stereoskopowego 3D ciągle rośnie dzięki filmom, telewizji, stronom internetowym i grom, które są gotowe do przyjęcia tej technologii" - wyjaśnia.

Choć Sony skupia się na 3D, firma myśli już o przyszłości - koncern nie zamierza bowiem poprzestać na stereoskopowym trójwymiarze. Jak zdradził Hocking, w planach są także… hologramy. "3D na urządzeniach mobilnych oraz inne formy tej technologii wciąż są możliwe i wiele firm pracuje nad nimi" - mówi. "Mamy także techniki w rodzaju hologramów na PlayStation 3, i będą one bardzo interesujące dla przyszłości gier w 3D" - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat: 50+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje