Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

EA nie potrzebuje konsol nowej generacji

Dyskusji na temat kolejnej generacji konsol ciąg dalszy. Tym razem mamy głos od wydawnictwa Electronic Arts, którego przedstawiciel twierdzi, że w tej chwili trudno wyobrazić sobie coś znacznie lepszego niż PS3 i Xbox 360.

Frank Gibeau uważa obecną generację konsol za bardzo długowieczną. Nie ma bowiem pojęcia, czym może nas zaskoczyć Sony i Microsoft w przypadku nowego sprzętu. Według niego aktualnie gracze za pośrednictwem PS3 i Xboksa 360 mają wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy.

Reklama

"Trudno jest mi sobie wyobrazić możliwości PlayStation 4 i to, jakie będzie" - stwierdza Frank Gibeau. "Gry wyświetlane są obecnie w 1080p, jest połączenie z internetem. Można oczywiście stworzyć coś, co będzie działać szybciej, można też mieć więcej szczegółów na ekranie, dzięki czemu grafika wejdzie na wyższy poziom. Ale jakim kosztem?" - zastanawia się przedstawiciel EA.

"To będzie bardzo interesujące zobaczyć, jak Sony i Microsoft poradzi sobie z następcami PS3 i Xboksa 360. Jednak póki co moja firma jest zadowolona robiąc gry na te konsole" - twierdzi i podkreśla jednocześnie, że w przypadku Battlefield 3 można zaobserwować, jak twórcy doskonale radzą sobie z wymienionymi urządzeniami, w których drzemie jeszcze spory potencjał.

"Bardzo nam się podoba to, że technologia jest zgodna i nadal na tych systemach można stworzyć wiele ciekawych rzeczy. Jak widać na przykładzie Battlefield 3, wcale nie wycisnęliśmy jeszcze wszystkiego" - uważa.

"Dzięki technologii Frostbite 2 można robić naprawdę wspaniałe rzeczy, których nikt inny nie da rady uczynić, chociaż konkurencja również potrafi zaskoczyć" - wypowiada się na temat silnika gry Battlefield 3 Frank Gibeau.

Ponadto przedstawiciel EA mówi, że jego firmie nie śpieszy się z tym, aby ukazała się kolejna generacja konsol, tak samo zresztą patrzą na to klienci. W końcu ci drudzy nie będą musieli wykładać dodatkowych pieniędzy.

"Chciałbym, aby ten cykl życia konsol potrwał jak najdłużej. Nie sądzę, aby gracze też mieli potrzebę do wydawania kasy na nowy sprzęt. Są bardzo zadowoleni z PS3 czy Xboksa 360. Lubią grać w sieci i budują wspaniałą społeczność" - dodaje na koniec.

Czy faktycznie nowa generacja konsol nie jest potrzebna? Czy może już widać, że konsole Microsoftu i Sony zostały nadgryzione zębem czasu i wymagają zastąpienia przez nowe modele? Jak myślicie?

Przekonaj się, czy konsole nowej generacji są potrzebne dla rozwoju branży

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje