Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Capcom oficjalnie zapowiada Dead Rising 2

W ostatnich dwóch tygodniach atmosfera wokół kontynuacji zmagań z umarłymi inaczej spod znaku Dead Rising wyraźnie się zagęściła..

Najpierw dzięki redaktorom magazynu Famitsu dowiedzieliśmy się, że sequel wspomnianego tytułu jest planowany, później natomiast mieliśmy do czynienia z (nie)kontrolowanym wyciekiem do sieci czegoś, co prawdopodobnie jest trailerem Dead Rising 2. Teraz jednak wiadomo na pewno - Capcom pracuje nad drugą częścią gry, co też oficjalnie potwierdzili przedstawiciele firmy.

Reklama

Akcja Dead Rising 2 przeniesie o kilka lat do przodu w stosunku do wydarzeń znanych z "jedynki". Wirus, który sprawił, że zombie opanowały miasteczko Willamete nie tylko nie został pokonany, ale zaczął rozprzestrzeniać się po całym terytorium Stanów Zjednoczonych. Akcja rzuci nas do miasta Fortune City, będącego niegdyś mekką hazardzistów, a obecnie stanowiącego prawdziwą wylęgarnię zombie. Twórcy obiecują całkiem spore obszary, w których można będzie się rozprawiać z nieumarłymi, a także szereg nowych przedmiotów i broni, których do tego celu użyjemy.

Gra powstaje przy współpracy z kanadyjskim studiem deweloperskim, Blue Castle Games (m.in. The Bigs). Oczywiście w proces jej tworzenia zaangażowani są również członkowie zespołu pracującego nad pierwszym Dead Rising. Data wydania nowego projektu Capcom nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, iż pojawi się on na PeCety oraz Xboxa 360 i PS3.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje