Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wojna o gitarę - Activision kontratakuje

Niedawno informowaliśmy o oskarżeniach Harmonixu kierowanych przeciwko Activision. Dotyczyły one patcha do gry Rock Band w wersji dla konsoli Playstation 3, który pozwoliłby na użycie w niej gitary Gibson Les Paul z Guitar Hero III.

Otóż według Harmonixu i jego spółki-matki MTV Games, Activision nie zgodziło się na opublikowane patcha zapewniającego kompatybilność kontrolerów z obu gier.

Reklama

Dzisiaj przyszedł czas na odpowiedź Activision. Jeden z największych producentów i wydawców gier na świecie stwierdził, że to Harmonix i MTV Games niedawno odrzuciły ofertę Activision związaną z kompatybilnością kontrolerów z Guitar Hero III w Rock Band.

W swojej mowie obronnej, która została w całości bądź fragmentach opublikowana na większości zachodnich serwisów informacyjnych, Activision nie omieszkało wspomnieć, że jest całkowicie otwarte na wszelakie sugestie ze strony MTV Games i Harmonixu, odnośnie osiągnięcia kompromisu w tej sprawie i że dobro konsumenta stawia zawsze na pierwszym miejscu...

Wypada zauważyć, że w oświadczeniu Activision padło sformułowanie "odrzucona oferta", co dość jednoznacznie sugeruje, że problem leży w tym, iż Activision chce zbyt dużo za możliwość użycia swego kontrolera w konkurencyjnym produkcie.

Dowiedz się więcej na temat: playstation 3 | rock | MTV | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje