Uncharted: nowa odsłona serii w drodze?

Nadchodzi kolejna z serii Uncharted. Tak przynajmniej twierdzi australijska organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową gier, w której bazie pojawiła się niedawno tajemnicza pozycja Uncharted: Fight for Fortune.

Do tego... ma być multiplatformowa! Z wpisu w bazie Australian Classification Board wynika, że Uncharted: Fight for Fortune - któremu przyznano kategorię G, co oznacza, że mogą w nią grać wszyscy bez ograniczeń - jest tytułem multiplatformowym. To spora niespodzianka, biorąc pod uwagę fakt, że dotychczasowe odsłony cyklu ukazywały się tylko na konsolach PlayStation.

Nie cieszcie się jednak zbyt wcześnie - nie oznacza to raczej, że Sony zwariowało i postanowiło pozbyć się swojego istotnego exclusiva. Bardziej prawdopodobne, że tajemnicza gra jest małym spinn-offem na PS3 i Vitę, który może być rozprowadzany za pośrednictwem PSN-u.

Reklama

Sugeruje to nazwa developera, który odpowiedzialny jest za projekt - studio One Loop Games ma na swoim koncie kilka gier rozprowadzanych za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network oraz mobilne wersje God of Wara i Ratcheta & Clanka.

Przypuszczenia te zdaje się potwierdzać wpis w internetowym CV założyciela firmy Shaloma Manna, byłego wiceprezesa Sony Online Entertainment. Wynika z niego, że deweloperzy pracują nad "niezapowiedzianą grą na Vitę". Na stronie zespołu można z kolei znaleźć informacje, że zajmuje się on dwoma produkcjami - jedna z nich, duża, jest już ukończona, ale studio nie może na razie jej pokazać.

Druga jeszcze powstaje, niestety One Loop Games również nie chce jeszcze jej ujawnić. Najprawdopodobniej jeden z dwóch projektów (ten ukończony? najpewniej, skoro już jest klasyfikowany) to właśnie Uncharted: Fight for Fortune.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy