Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ubisoft pozwał popularny zespół muzyczny

Grę The Black Eyed Peas Experience na Xboksa 360 i Wii mało kto pamięta, ale mamy właśnie okazję, aby ją sobie przypomnieć. Choć w dość nietypowy sposób...

Dlaczego? Ano dlatego, że tematem przewodnim newsa nie jest sama gra, ale konflikt pomiędzy tytułową kapelą - The Black Eyed Peas (z frontmanką w osobie Fergie) - a producentem i wydawcą tej muzycznej produkcji, Ubisoftem. Otóż francuski koncern pozwał właśnie zespół, domagając się od niego miliona dolarów odszkodowania za niedotrzymanie warunków zapisanych w kontrakcie dotyczącym wydania gry w wersji na iOS-a.

Reklama

W ubiegłym roku The Black Eyed Peas Experience ukazała się na konsolach Xbox 360 i Wii, ale Ubisoft planował wydać ją także na iGadżetach. Jednak, aby mogło dojść do premiery, konieczna była opinia samych muzyków (tak zakładał podpisany przez nich kontrakt) na temat samej gry.

Opinia, której do tej pory Ubisoft nie może się doprosić. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, domagają się akceptacji bądź odrzucenia projektu przez Fergie i kolegów od marca tego roku. Bezskutecznie. W końcu francuski gigant podjął bardziej zdecydowane kroki i pozwał popularny zespół do sądu.

"Od marca 2012 roku, pomimo kolejnych próśb Ubisoftu, BEP Music złamało kontrakt, odmawiając akceptacji czy też dezaprobaty na temat gry w wersji na iOS-a" - czytamy w dokumentach przygotowanych przez prawników francuskiej firmy.

"Ubisoft dotrzymał wszystkich zobowiązań zapisanych w kontrakcie, z wyjątkiem tych usprawiedliwionych przez brak postępowania BEP Music lub z mocy prawa" - czytamy dalej w dokumentach.

Ubisoft utrzymuje, że wydał do tej pory na produkcję The Black Eyed Peas Experience na iOS-a 233 tysiące dolarów. Jednak firma domaga się od BEP Music ponad czterokrotnie wyższej kwoty, biorąc pod uwagę straty wynikające z niemożności wydania i sprzedaży gry. Jak finał będzie miała sprawa, okaże się pewnie dopiero za kilka miesięcy.

Nad produkcją Wii U pracowali nieletni!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje