Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ubisoft po raz kolejny pozwany do sądu

To już trzeci raz, gdy francuski gigant zostaje pozwany za grę Rocksmith. Tym razem oskarżyła go firma Guitar Apprentice.

Rocksmith to całkiem udana i dochodowa gra muzyczna autorstwa Ubisoftu. A przy tym także... problematyczna. Adwokaci francuskiego koncernu będą przez nią musieli już po raz trzeci udać się do sądu.

Reklama

Tym razem Ubisoft oskarżyła firma Guitar Apprentice, która wypuściła swego czasu wideotutorial o takim samym tytule, jak gra francuskiego giganta.

Problemem jest jednak nie tylko nazwa. Przedstawiciele Guitar Apprentice twierdzą, że Rocksmith od Ubisoftu wykorzystuje wiele zaproponowanych przez Guitar Apprentice mechanizmów.

Sami raczej nie będziemy w stanie rozstrzygnąć, czy Rocksmith Ubisoftu przypomina "Rocksmith" od Guitar Apprentice. Program tej drugiej firmy jest raczej niedostępny w Polsce. Będziemy musieli zawierzyć decyzji sądu w Tennessee, który zajmie się sprawą.

Wcześniej Ubisoft został pozwany za Rocksmitha już dwukrotnie. Po raz pierwszy przez firmę Game Tank w sprawie technologii gry, natomiast po raz drugi przez zespół Rocksmith o wykorzystanie tej samej nazwy. Jak widać, Rocksmith to często wykorzystywany w nazewnictwie wyraz.

Czy częste wizyty Ubisoftu w sądzie w związku z pierwszą częścią Rocksmitha będą miały wpływ na losy sequela? To możliwe. Francuzi powinni w każdym razie w pracach nad nim spędzić więcej czasu z prawnikami. Chyba, że regularne pozwy do sądu to swoista metoda promocji?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje