Twórcy Killzone'a pracują nad trzema nowymi grami

Przedstawiciele studia Guerilla Games - twórcy serii Killzone - poinformowali na Game Developers Conference , że pracują w sumie nad trzema nowymi grami.

Jedną z nich jest kolejna odsłona flagowej dla PlayStation 3 serii FPS-ów. Na Game Developers Conference dyrektor artystyczny Guerilla Games, Jan-Bart van Beek, wyjawił, że studio pracuje nad trzema nowymi grami.

Pierwszą jest kolejna odsłona Killzone'a, choć nie wiadomo, czy trafi ona na PS3, czy już na PS4. Drugim projektem jest gra na Vitę, nad którą pracuje najprawdopodobniej wchodzące w skład Guerilla Games Sony Cambridge Studios zajmujące się obecnie przenośną wersja Killzone'a.

Najciekawszą grą jest jednak ostatnia. Będzie to zupełnie nowe IP. Według van Beeka, developerzy pierwotnie mieli aż 32 projekty nowej produkcji, z czego listę zawężono do czterech. Wśród propozycji, które się pojawiły, wymieniono na GDC grę z zombie, wilkołakami, osadzoną w realiach steampunku i inspirowaną anime Ghost in the Shell.

Reklama

Nie wiadomo, który pomysł ostatecznie zaakceptowano, ale na pewno nie wybrano tego ze steampunkiem, choć van Beek wyjawił, że projekt ten próbowano przekształcić w inspirowaną futurystycznym Sherlockiem Holmesem grę Dark Science.

Gracze wcielaliby się w Jake Crowbara, gościa podobnego do Brudnego Harry'ego, który likwidowałby przypominające Frankesteina potwory. Jak już jednak wspomniano, ten pomysł nie przeszedł.

Gracze nie powinni płacić za dodatki

CDA
Dowiedz się więcej na temat: twórca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy