Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Square Enix przygotowane na nową generację konsol

Firma Square Enix poinformowała, że w przyszłym roku zamierza otworzyć swoje drugie - po Eidos Montreal - studio w Kanadzie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma ono zająć się głównie przygotowaniem gier "na konsole nowej generacji".

Reklama

Jak poinformowali przedstawiciele Square Enix, w 2012 roku zostanie otwarte drugie studio firmy w Kanadzie, zatrudniające przynajmniej sto osób. Jego siedziba zostanie umiejscowiona w Quebec, Montrealu lub Toronto, choć ostateczna decyzja w tym względzie ma zostać podjęta w maju.

Najciekawsze jest jednak to, że studio zajmie się opracowywaniem gier na konsole nowej generacji. Jak mówi szef Eidos Montreal, Stephane d'Astous: "Nowe konsole od Microsoftu, Sony i Nintendo wymagać będą większej uwagi i większej liczby ludzi. Chcemy się przygotować."

Na razie nikt z "wielkiej trójki" nie mówi o następcach Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii, jednak Microsoft już rozpoczął "zbrojenia". Spekuluje się także, że w trakcie tegorocznych targów E3 Nintendo zapowie nową stacjonarną konsolę.

Dowiedz się więcej na temat: Square

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje