Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony pracuje nad konsolą o kryptonimie Orbis

Redaktorom serwisu Kotaku udało się dotrzeć do informacji dotyczących nowej PlayStation. Dowiedzieli się między innymi, że Sony obdarzyło ją kryptonimem Orbis.

Za pośrednictwem Kotaku poznaliśmy kilka nowych szczegółów na temat prac nad następczynią PlayStation 3. Wiemy przede wszystkim, że jej nazwa kodowa to Orbis. Po łacinie słowo to oznacza okrąg. Dla nas brzmi bardziej jak nazwa polskiej sieci hoteli jeszcze z początków ubiegłego wieku.

Reklama

To nie wszystko, czego udało się dowiedzieć pracownikom Kotaku. Dotarli oni także do informacji na temat sprzętu, który znajdzie się wewnątrz konsoli. Jej sercem ma być 64-bitowy procesor AMD, natomiast za wyświetlanie grafiki ma odpowiadać karta graficzna z serii Southern Islands (również AMD).

Taka konfiguracja pozwoli konsoli wyświetlać obraz w rozdzielczości 4096x2160 pikseli (wyższą niż ta, którą oglądamy na współczesnych telewizorach HD). Poza tym możliwa będzie granie czy oglądanie filmów w 3D.

Na Orbisie zagramy wyłącznie w gry mu dedykowane. Konsola nie będzie posiadała kompatybilności wstecznej. Gry będą dostępne w wersjach cyfrowych, a także na płytach Blu-ray. Każda z nich ma być zabezpieczona kodem aktywacyjnym, który z kolei będzie przypisany do naszego konta w PlayStation Network.

Ma to ograniczyć handel i wymianę używanymi grami. Jeśli kupimy używany produkt, będziemy go mogli testować tylko w ograniczonej wersji, dopóki nie wniesiemy dodatkowej opłaty.

Powyższe informacje Sony miało przedstawić wiodącym producentom gier w marcu, podczas Game Developers Conference. Na razie japoński gigant nie odniósł się do wiadomości podawanych przez Kotaku i pewnie jeszcze długo tego nie zrobi.

Do sieci (za pośrednictwem współpracującej z Sony Music strony Coque Design) trafiły także dwa szkice koncepcyjne pokazujące najpewniej możliwości tej konsoli. Widzimy na niej ludzi tańczących i śpiewających przed telewizorem wyposażonym w coś, co przypomina kamerkę EyeToy. Do tego widoczny jest także smartfon, który odtwarza muzykę wyświetlaną na TV. Całość budzi skojarzenia z Kinectem.

Najciekawsze jest jednak to, że obrazki zostały zatytułowane "Funkcje PlayStation Orbis". A przypomnijmy, że według plotek, taką nazwę ma nosić następca PS4. Całkiem możliwe jednak, że Sony pracuje nad własnym Kinectem, który będzie zwał się właśnie Orbis. Niewykluczone, że urządzenie będzie dołączane do PlayStation 4, a informatorzy pomylili jego nazwę.

Warto też zwrócić uwagę, że obrazki zostały szybko usunięte ze stron Coque Design, co wskazuje, że w plotkach jest choćby ziarenko prawdy.

Kiedy Orbis, tzn. PlayStation 4, miałby trafić do sklepów? Podaje się różne daty. To, czego możemy być pewni, to to, że do premiery konsoli dojdzie najwcześniej w przyszłym roku. Według Kotaku, miałaby się ona odbyć w trzecim kwartale 2013.

Kto wpadł na tytuły tych gier?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje