Sony porzuciło The Agency

To miało być jedno z ciekawszych MMO w historii. Teraz wiemy już, że na pewno nie będzie. Sony Online Entertainment właśnie porzuciło projekt.

Najpierw serwis Kotaku poinformował o planowanych zwolnieniach w Sony Online Entertainment. Niedługo trzeba było czekać, aż koncern oficjalnie potwierdził te doniesienia. W wyniku trwającej właśnie restrukturyzacji zamknięto aż trzy wewnętrzne studia - jedno w Seattle, drugie w Denver, a trzecie w Tucson. W sumie pracę straciło 205 osób, a gry, które tworzyły te trzy zespoły, zostały przeniesione do centrali mieszczącej się w San Diego.

Niestety nie wszystkie projekty przeniesiono. Jeden z nich - a mianowicie wspomniane The Agency - został całkowicie porzucony. Jeżeli masz nadzieję, że Sony Online Entertainment jeszcze do niego wróci, musimy cię zawieść, gdyż prawdopodobnie tak się nie stanie. Prawdopodobnie gra wylądowała w koszu na dobre.

Reklama

The Agency miało być innowacyjnym MMO, rozgrywającym się w klimatach szpiegowskich, dostępnym na pecetach oraz PlayStation 3 (podobnie jak inne MMO od Sony Online Entertainment, a mianowicie DC Universe Online). Pierwsze wzmianki na temat projektu pojawiły się już cztery lata temu. Od tamtej pory twórcy regularnie informowali nas o losach projektu. Aż do teraz...

Sony Online Entertainment planowało wydać The Agency już w ubiegłym roku, jednak kilka miesięcy temu do sieci trafiła oficjalna informacja prasowa o przesunięciu premiery na drugą połowę 2011. Powodem była zbyt duża liczba niedoróbek. Wynika więc z tego, iż pomimo czterech lat pracy gra nadal była daleka od ideału. Może więc nie ma czego żałować? Cóż, żałujemy w zasadzie tylko pomysłu, który może jeszcze kiedyś zostanie wykorzystane, niekoniecznie przez Sony...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Guardian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy