Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony pokaże swoje okulary do AR na TGS

"Boom" na gogle do rzeczywistości rozszerzonej trwa w najlepsze. W sieci pojawił się zwiastun okularów AR od Sony, które mają zostać pokazane na Tokyo Game Show.

Filmowi towarzyszy opis w języku japońskim, z którego wynika, że "montowany na głowie ekran" przedstawi graczom nowe sposoby na rozrywkę.

Reklama

Prototypowa wersja urządzenia - stworzona we współpracy z firmą Riken - ma zostać pokazana w dniach 22-23 września na Tokyo Game Show.

W trakcie imprezy będzie można najprawdopodobniej wypróbować okulary (a raczej, jak czytamy w opisie, "poeksperymentować" z nimi).

W ręce pozostałych graczy trafią one wydaję się szybciej niż myśleliśmy - ich premiera planowana jest bowiem już na przyszły miesiąc.

Jak możemy przeczytać na karcie produktu na oficjalnej stronie japońskiego Sony, urządzenie ukaże się 13 października. Najprawdopodobniej data ta dotyczy tylko Kraju Kwitnącej Wiśni, ale całkiem możliwe, że sprzęt trafi też na Zachód.

Warto jednak zaznaczyć, że taki termin pojawia się po przetłumaczeniu oryginalnego opisu w języku japońskim na angielski przez translator Google'a - nie musi więc być precyzyjny.

Urządzenie o oznaczeniu HMZ-T2 jest drugą edycją sprzętu, który pojawił się w ubiegłym roku i bliżej mu do Oculus Rifta i innych okularów rzeczywistości wirtualnej, niż eksperymentów Google'a z rzeczywistością rozszerzoną. Potwierdzono, że HMZ-T2 będą prezentowane na targach Tokyo Game Show. W tym samym czasie pokazane mają zostać nowe, tajemnicze gry na PS3.

Gogle od Sony to kolejne urządzenie związane z rzeczywistością rozszerzoną.Ostatnio pisaliśmy o okularach od Valve, a wcześniej swój sprzęt AR pokazało Google.

W międzyczasie z kolei pojawił się zyskujący coraz większą popularność Oculus Rift, projekt finansowany za pośrednictwem Kickstartera. Co z tego wyniknie? Na razie nie wiadomo. Oby nie skończyło się tak jak z goglami VR. Trailer okularów od Sony - poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje