Sony patentuje uniwersalnego pada do gier

Sony złożyło wniosek patentowy na uniwersalny kontroler do gier. Ma emulować kontrolery nie tylko obecnej, ale i poprzednich generacji konsol.

W amerykańskim urzędzie patentowym znalazł się wniosek Sony dotyczący uniwersalnego pada do gier. Według zawartych w nim informacji, urządzenie ma emulować kontrolery Nintendo, Xboksa, Amigi CD-32, Jaguara, konsoli SEGI i innych konsol.

Urządzenie ma być wyposażone w dotykowy ekran LCD, który pozwala na dowolne skonfigurowanie przycisków, aby odpowiadały tym z emulowanego sprzętu. Na raz w pamięci pada mogą znajdować się trzy schematy. Ekran może być też używany, jako klawiatura.

We wniosku czytamy m.in. Obok wielu zalet kontroler ma wsteczną kompatybilność i może być zaprogramowany, aby emulować rozkład przycisków starego typu kontrolera, który może być już niedostępny na rynku.

Reklama

Sygnały z pada są odbierane przez dedykowany odbiornik, który można podpiąć kablem, aby nie korzystać z baterii. Możliwe jest też wybranie opcji i siły wibracji, a nawet ustawień głośników. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy urządzenie trafiłoby na rynek.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | kontroler | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama