Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony ma najlepszą konsolę i studia na świecie?

To słowa należące do Davida Cage'a, twórcy Heavy Rain. Zespół, na czele którego stoi, czyli Quantic Dream, nie zamierza tworzyć gier dla nikogo innego, tylko dla Sony.

Wojna pomiędzy konsolami, a przede wszystkim pomiędzy ich użytkownikami, wciąż trwa. Od czasu do czasu włączają się w nią także twórcy gier, opowiadając się po jednej lub po drugiej stronie. Jedną z takich osób jest David Cage, twórca Heavy Rain, który stwierdził, iż Sony ma najlepszą konsolę i najlepsze studia deweloperskie na świecie.

Reklama

Pierwszą grą stworzoną przez Quantic Dream był Fahrenheit, wydany na pecety oraz Xboksy (później gra została wydana także na Xboksy 360). Jednak już kolejny projekt, wielokrotnie nagradzany Heavy Rain, powstał już wyłącznie w wersji na PlayStation 3. I tak już pozostanie - zespół nie zamierza się nigdzie przenosić i chce robić gry wyłącznie dla Sony.

"Mamy stosunki na zasadzie eskluzywności z Sony" - powiedział Cage, rozmawiając z dziennikarzem Computer and Video Games. "Nasza współpraca przy Heavy Rain była fantastyczna. Zaufali nam od pierwszego dnia, a później wspierali przez cały czas. To był bardzo ryzykowny projekt dla nich, a mimo to nigdy nas nie zostawili."

"Bycie częścią firmy, która ma prawdopodobnie najlepsze studia na świecie, jest dla nas zaszczycające. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować tę współpracę i tworzyć ekskluzywne treści dla PlayStation" - dodał. Potem stwierdził jeszcze, że Sony ma nie tylko najlepsze studia, lecz również najlepszą konsolę dostępną na rynku.

Sony ma pod sobą kilka naprawdę uzdolnionych zespołów, Quantic Dream nie jest jedynym takim. Poza twórcami Heavy Rain japoński gigant wykupił bądź współpracuje z takimi studiami, jak Naughty Dog (Uncharted), Guerilla (Killzone) czy Media Molecule (LittleBigPlanet).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje