Regulamin PSN zabrania pozwów przeciwko Sony

Po atakach hakerów na usługę PlayStation Network, złożono wiele pozwów zbiorowych przeciwko Sony, w którym oskarżano firmę o nieodpowiednie zabezpieczenie danych użytkowników.

Koncern postanowił ograniczyć możliwość wnoszenia tego typu pozwów poprzez... nowy regulamin PSN. W nowym regulaminie usługi PlayStation Network (dokładnie w paragrafie 15) pojawiły się zapisy, które uniemożliwiają Amerykanom składanie pozwów zbiorowych przeciwko Sony.

Chyba że firma sama wyrazi na to zgodę na piśmie po wszczęciu postępowania arbitrażowego. Nie dotyczy to jednak pozwów złożonych przed 20 sierpnia tego roku.

W sytuacji jednak, gdy okaże się, że wspomniana klauzula jest nielegalna, sąd może jej nie uwzględnić, zezwalając na wystosowanie pozwu zbiorowego. By korzystać nadal z PSN, użytkownicy usługi muszą zaakceptować nowy regulamin - w innym przypadku ich konta zostaną zablokowane, a wszystkie składane na nim fundusze zwrócone.

Reklama

Jest też możliwość wysłania listu, w którym można zrzec się wszelkich roszczeń i skarg wobec firmy, musi to jednak nastąpić w trakcie 30 dni od akceptacji nowych zapisów.

Przekonaj się, czy w Xbox Live będzie standardową usługą w Windows 8

CDA
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy