Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Premiera PlayStation 4 na pewno nie w tym roku

Chyba nie mamy co liczyć na premierę nowej PlayStation w 2012, skoro sam Jack Tretton, CEO amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment, twierdzi, że nie miałaby ona sensu.

W ostatnim wywiadzie, którego udzielił dziennikarzowi serwisu IGN, Tretton oznajmił, że wydanie PlayStation 4 w tym roku byłoby "niepotrzebnym zakłóceniem". Przeszkodziłoby tylko w rozwoju nowego handhelda Sony, PlayStation Vity.

Reklama

"Jeśli chodzi o mówienie o nowej generacji i zapowiadanie jej, to naprawdę zależy od tego, jak miewa się egzystująca obecnie platforma, a także jakie inne rzeczy się dzieją" - stwierdził Tretton.

"W chwili obecnej jesteśmy skupieni na PlayStation 3, a poza tym mamy nową platformę (PlayStation Vita), która ukaże się już za tydzień, więc nie zawracam sobie głowy próbami wystartowania z nową technologią w najbliższym czasie. Chcę skupić całą naszą energię na konsolowym biznesie, który właśnie łapie właściwy rytm, a także na Vicie, która naprawdę zasługuje na nasze wsparcie" - kontynuował Tretton.

"Szczerze mówiąc, byłoby to bardzo zakłócające, gdybym miał mówić o konsoli nowej generacji w tym roku" - dodał CEO amerykańskiego oddziału SCE.

To ostatnie zdanie rzuca cień wątpliwości na to, czy w 2012 dojdzie w ogóle do zapowiedzi następczyni PlayStation 3. Wielu graczy spodziewa się jej w czerwcu, podczas targów E3.

Zgadzamy się z Trettonem w kwestii PlayStation Vity. Ta konsolka rzeczywiście zasługuje na to, żeby ją wspierać i rozwijać. Jesteśmy już po jej testach, z których relację zdamy wam lada dzień.

Wiedźmin 2 prawdopodobnie trafi także na PlayStation 3?

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje