PlayStation Network weszło w fazę testów

Na oficjalnym blogu PlayStation Sony Computer Entertainment ogłosiło, że rozpoczęły się ostatnie testy przed ponownym uruchomieniem usługi PlayStation Network.

Hakerzy jednak nie chcą jednak dać Sony spokoju. Komunikat brzmi następująco:

"Nasze zespoły, zajmujące się globalną siecią i bezpieczeństwem, rozpoczęły finalną fazę testów nowego systemu, co jest ważnym krokiem w kierunku przywrócenia usług PlayStation Network i Qriocity.

Jak wspominaliśmy wcześniej pracujemy non stop, by odbudować naszą sieć i wzmocnić zabezpieczenia danych osobowych. To nasz nadrzędny priorytet, by zapewnić bezpieczeństwo danych przed ponownym uruchomieniem usługi.

Rozumiemy, że wielu z was chciałoby ponownie korzystać z PlayStation Netwotk i Qriocity, dlatego informujemy o tym ważnym kroku w naszych staraniach by przywrócić te usługi. Kolejne informacje na ten temat udostępnimy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe".

Reklama

W sieci pojawił się również list Howarda Stringera, amerykańskiego szefa Sony, który ponownie przeprasza klientów firmy, potwierdza informacje o planowanych formach zadośćuczynienia, a także informuje, że w USA uruchomiono specjalny program dla klientów PSN, który obejmuje ich roczną ochroną na wypadek kradzieży danych osobowych (ich częścią jest m.in. ubezpieczenie na milion dolarów na wypadek poniesionych szkód). Podobne programy mają być ponoć uruchomione również w "innych terytoriach".

Jednocześnie serwis CNET informuje, że na hakerskich kanałach IRC pojawiają się informacje, jakoby na ten weekend planowany był trzeci duży atak na serwery/serwisy/usługi PlayStation Network. Jego częścią ma być ponoć opublikowanie dużej części wykradzionych do tej pory danych osobowych.

Trudno jednak zweryfikować te informacje - źródło CNET nie podaje żadnych dowodów na takie plany, a oczywiście to "anonimowy informator".

CDA
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy