Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation 4 i nowy Xbox z taką samą kartą graficzną?

Zapraszamy do lektury kolejnej porcji plotek na temat konsol nowej generacji. Tym razem chodzi o kartę graficzną, która podobno będzie taka sama w nowym PlayStation i w nowym Xboksie.

Jedno z bardziej wiarygodnych źródeł w branży gier wideo, amerykański serwis IGN, podało - powołując się na anonimowych informatorów - że PlayStation 4 będzie korzystało z komponentów pecetowych (choć oczywiście stosownie zmodyfikowanych). W konsoli mają zostać wykorzystane procesor AMD A8-3850 oraz karta graficzna Radeon HD 7670.

Reklama

Co ciekawe, według plotek, podobna karta graficzna ma się znaleźć na pokładzie nowego Xboksa. Jeśli okazałyby się one prawdą, konsole Sony i Microsoftu byłyby podobne pod względem możliwości technologicznych. Poza tym przenoszenie gier z jednej konsoli na drugą i odwrotnie byłoby dla deweloperów łatwiejsze.

To kolejne doniesienia na temat nowych konsoli, jakie pojawiły się w mediach w ostatnim czasie. Niedawno serwis Kotaku podał, że PlayStation 4 nosi nazwę kodową Orbis i że trafi do sklepów w połowie przyszłego roku. Jak się ponadto dowiedzieliśmy, konsola ma być pozbawiona kompatybilności wstecznej i wykorzystywać rozwiązania ograniczające handel używanymi grami.

Podobnie wygląda sytuacja związana z nowym Xboksem. Konsola Microsoftu również ma zostać zabezpieczona przed wtórnym handlem grami, choć nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób. Być może gigant z Redmond zamierza wykorzystać DRM-y, wszak nowy Xbox ma podobno wymagać stałego połączenia z siecią. Do jego premiery ma dojść w przyszłym roku. Niektóre źródła donoszą, że jest ona planowana na trzeci jego kwartał.

Oczywiście wszystkie powyższe doniesienia należy dzielić przez dwa. Póki nie poznamy oficjalnych oświadczeń Sony i Microsoftu, nie możemy mówić i pisać niczego z pełnym przekonaniem. A ani jedna firma, ani druga nie jest zbyt skłonna do rozmów na temat nowych platform. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że nie zamierzają mówić o nowym Xboksie w tym roku. Czy Sony ich ubiegnie?

Nowy Xbox z napędem Blu-ray na święta?

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje