Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Otwarty świat w Batmanie przebije wszystkie gry

Według twórców Batmana Arkham City, nowa produkcja będzie miała najbardziej szczegółowo zaprojektowany otwarty świat, jaki dotąd widzieli gracze.

O nowym Batmanie wiemy, że będzie grą bardziej rozbudowaną od pierwszej części wydanej w 2009 roku. Przede wszystkim chodzi o otwarty świat i możliwość wybierania misji w dowolny sposób. To ma sprawić, że gra będzie ciekawsza, ale także - jak zapowiadają twórcy - po raz pierwszy mamy mieć do czynienia z tak szczegółowo zaprojektowaną grą pod tym względem.

Reklama

"Kreatywne przejście z Arkham Asylum do podejmowania działania na terenie całego Gotham City naprawdę oznacza, że odchodzimy od świata gry, który był bardzo klimatyczny, intensywny i skupiony na zabawie w kotka i myszkę, czyli w tym przypadku Batmana z Jokerem" - zaczyna swoją wypowiedź Dax Ginn ze studia Rocksteady dla portalu News10.net.

"Ponieśliśmy poprzeczkę bardzo wysoko w Arkham City, budując niesamowicie zaprojektowany świat z załadowanymi, bardzo szczegółowymi danymi i całą masą nowych, czarnych charakterów. Mamy więc przed sobą jest spore wyzwanie kreatywne jak i techniczne. Jednak możecie być pewni, że my nie tylko tworzymy grę z otwartym światem, ale celem naszym jest stworzenie najbardziej szczegółowego otwartego świata, jaki do tej pory gracze mogli zobaczyć" - podkreśla wagę projektu nowej gry Dax Ginn.

Trzeba się jednak zastanowić, co tak naprawdę będzie oznaczać otwarty świat w Batman Arkham City. Jeśli mówimy o czymś takim to bez wątpienia przychodzi na myśl GTA, Just Cause, Red Dead Redemption, Assassin's Creed czy nadchodzący Elder Scrolls V: Skyrim. Jeśli twórcy chcą przebić te wymienione produkcje to naprawdę będą mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Być może jednak nowy Batman da swobodę wyboru misji i bardziej rozległy teren do eksploracji, ale zapewne nie będzie on aż tak duży jak chociażby w GTA. Wtedy przedstawienie go w szczegółowy sposób nie jest wcale dużym wyzwaniem, co już teraz pokazuje wiele dostępnych na rynku produkcji.

Przekonamy się jednak o tym już w październiku tego roku, kiedy nowy Batman wyląduje w sklepach.

Przeczytaj naszą zapowiedź gry Batman: Arkham City

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje