Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowy Pomysł Sony: Gry z przerwami na reklamę...

Oglądasz film w telewizji i nagle, w ważnym dla fabuły momencie, pojawiają się reklamy - na pewno wiele osób doświadczyło tego irytującego momentu. Już wkrótce podobnie może być w czasie grania...

... Sony zarejestrowało bowiem patent na oprogramowanie, które miałoby wyświetlać reklamy w czasie rozgrywki.

Reklama

Wyobraźmy sobie sytuację: gramy w kolejną część Assassin's Creeda i przygotowujemy się do wyeliminowania ważnego celu. Nagle pojawia się komunikat, że za chwilę rozgrywka zostanie przerwana np. reklamą wody mineralnej.

Straszna wizja? Nie dla Sony, którego amerykański oddział w lipcu ubiegłego roku zarejestrował patent na nowe oprogramowanie służące do wyświetlania reklam w czasie wirtualnej rozrywki.

Według planów Sony, tuż po zakończeniu spotu reklamowego, rozgrywka nie zostałaby wznowiona od razu - gracz miałby dzięki temu chwilę na ogarnięcie sytuacji.

Byłaby też możliwość cofnięcia zabawy o kilka sekund, co sprawdzałoby się w sytuacjach, gdyby gra przerwana została w czasie fragmentu wymagające niezwykłej precyzji.

Oczywiście to tylko patent, który nie musi zostać zrealizowany. Ale być może rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w PS4. Wyobrażam sobie np. taką sytuację, w której posiadacze darmowych kont PSN muszą męczyć się z reklamami, a ci, którzy wykupią abonament PS Plus, mogą grać bez przerw. Wyobrażam, co nie znaczy, że mi się ona podoba...

Battlefield 3: Jednorazowa opłata zamiast abonamentu?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje