Nowa odsłona serii Yakuza na PS3

Gdy w dniu japońskiej premiery Yakuzy 4 firma SEGA zapowiedziała nową odsłonę serii, fani liczyli, że będzie to kolejna, pełnoprawna część cyklu na PS3.

Wtedy okazało się jednak, że mowa była o spin-offie na PSP. Ale... w produkcji jest jeszcze jedna część serii Yakuza!

Zdradził to na łamach japońskiego magazynu Famitsu projektant serii Yakuza, Toshihiro Nagoshi. Podkreślił, że powstająca gra będzie nieco inna niż poprzednie odsłony serii. Hasłem przyświecającym twórcom w trakcie tworzenia nowej Yakuzy jest "destrukcja".

Gracze tym razem wcielą się nie w głównego bohatera cyklu, Kazumę Kiryu, a w... największego przeciwnika tego pierwszego - Goro Majimę. "Mieliśmy pomysł, by na chwilę uczynić z Majimy bohatera. Myślę, że możemy opowiedzieć historię, w której tylko Majima i jego niezwykła, unikalna osobowość mogą zabłysnąć. Wreszcie to zrobimy, sądzę, że będzie on [Majima] nawet bardziej drapieżny, niż ludzie oczekują" - tłumaczy Nagoshi.

Reklama

Pewnych zmian możemy także oczekiwać w mechanizmach rozgrywki, choć nie oznacza to, że nowa gra nagle stanie się np. ścigałką.

"Nie zmienimy trzech głównych filarów, na których opiera się Yakuza - opowieści, przygody i walki - ale nastawimy je próbując stworzyć nowy rodzaj gry. Z tym nowym tytułem chcę udowodnić, że seria Yakuza wciąż jest zdolna do wielu rzeczy. Nie zamierzamy porzucić czegoś, co sprawia zabawę, ale nie zamierzam jednocześnie oskalpować głównego rdzenia rozgrywki" - wyjaśnia Nagoshi.

Żebyśmy wszyscy wiedzieli o kim mowa - walka z Goro Majimą z Yakuza 3.

Zwiastun z gry Yakuza 3:

CDA
Dowiedz się więcej na temat: mowa | Yakuza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy