Reklama

Nowa generacja konsol nie zaimponuje grafiką?

Szef THQ twierdzi, że Sony, Microsoft i Nintendo nie będą same na rynku. Do walki dołączy Apple i Google, przez co kolejna generacja konsol to poszukiwanie nowatorskiego łączenia graczy, a nie tylko lepszej grafiki.

Brian Farrell, szef THQ podczas konferencji GamesBeat w San Francisco powiedział, że stara gwardia w postaci Sony, Microsoftu i Nintendo będzie musiała zmierzyć się z nowymi graczami w branży gier. Mowa tutaj o Google i Apple, które już teraz powoli przejmują niektóre segmenty rynku.

"Wierzymy, że Apple tam będzie, tak samo jak Google" - zaczyna swoją wypowiedź szef THQ, jednego z największych wydawców gier na świecie.

Według niego kolejna runda w dziedzinie technologii i samych konsol będzie się skupiać wokół nowych możliwości dla twórców i wydawców do współpracy z graczami i ich interakcji, a nie tylko na lepszej grafice osiągniętej przez dodanie większej mocy obliczeniowej.

Reklama

"Nasza wizja przedstawia nową generację konsol, o ile będą to konsole, skupiającą się mniej na technologii, a więcej na serwisach i orientacji w obrębie samego gracza" - podkreśla.

Co w takim razie z rynkiem konsol przenośnych?

W tej sprawie także odniósł się szef THQ. Niestety, nie wróży on zbyt dobrej przyszłości Sony i Nintendo. "W sferze dedykowanych urządzeń przenośnych nadal widzę zapotrzebowanie na nie i wiem, że znajdą swoich odbiorców, ale nie będą one już stanowić szerokiej części rynku. To wszystko przez konkurencję ze strony innych systemów operacyjnych" - podkreśla.

"Rynek już teraz nam pokazuje, że użytkownicy chcą szerokiego i bardzo szybkiego dostępu do mobilnej rozrywki, nie jest dla nich ważne to, jak głębokie są przeżycia" - dodaje.

W związku z tym według niego w przyszłości możemy się spodziewać rosnącej popularności gier na systemy iOS oraz Android dostępne w telefonach komórkowych, a mniej poszerzania grupy graczy o tych korzystających z urządzeń dedykowanych jak PSP czy 3DS. Czy w związku z tym nowa konsolka Nintendo jak i nadchodzące PS Vita będą ostatnim tego rodzaju sprzętem?

Ciekawe też jest to, czym zaskoczą nas nowe konsole stacjonarne. Skoro nie będzie to grafika, to czego możemy się spodziewać? Jakie są wasze przewidywania?

Przeczytaj także o tym, jak konsole aktualnej generacji ograniczają twórców gier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy