Reklama

NHL 10 nie dla pecetów i PS2?

Wiele wskazuje na to, że najnowsza odsłona serii NHL nie pojawi się na komputerach osobistych i PS2.

Przyczyną cięć mają być straty ponoszone w wyniku dystrybucji obu wydań w minionych latach.

Odkąd NHL 97 pojawił się na Windowsie (a doszło do tego jeszcze w 1996 roku), słynna hokejowa seria EA Sports była nierozerwalnie związana z komputerami osobistymi. Podobnie rzecz się ma z PlayStation 2, tyle, że w tym przypadku związek gry z konsolą trwa od roku 2000 i NHL 2001 (wcześniej seria była jednak obecna na pierwszym PS-ie). Wydanie najnowszej części NHL-a na obu wspomnianych platformach stanęło pod znakiem zapytania.

Jak dowiedział się nieoficjalnie jeden z użytkowników forum Hockey Downloads, NHL 10 nie pojawi się na PS2 i pecetach. Powód? Oczywiście ekonomia. Do stworzenia wersji na PC potrzebny jest osobny zespół, a wydanie to nie generowało w ostatnich latach zadowalających przychodów. Szkoda więc przychodu zachodu. Źródłem tych doniesień ma być Ryan Nicholas, producent NHL 09 na pecety.

Reklama

Electronic Arts na razie sprawy nie skomentowało. W przypadku, gdyby te doniesienia się jednak potwierdziły, najnowsza odsłona serii NHL trafiłaby najprawdopodobniej jedynie na PS3 i Xboksa 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje