Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepiej wyglądająca gra na konsole. Kolejna?

Twórcy prześcigają się cały czas w stwierdzeniach, że produkcja danego studia są najładniejszymi grami na konsole. Po Battlefield 3 i Modern Warfare 3 przychodzi czas na wypowiedź Johna Carmacka, odpowiedzialnego za RAGE.

Tak, RAGE ma być kolejną najlepiej wyglądającą grą na konsole obecnej generacji! Twórcy, czyli studio id Software nie pozostawia więc złudzeń, sądząc po wypowiedzi Johna Carmacka, legendy w branży gier.

Reklama

"Już dziś pracujemy nad najlepiej wyglądającą grą na konsole i przede wszystkim chodzi tutaj o liczbę klatek animacji, która jest dwa razy większa niż u konkurencji zarzekającej się, że to właśnie ich gra wygląda najładniej" - twierdzi John Carmack.

Czyżby faktycznie tak było? Być może John Carmack nie bierze na poważnie wypowiedzi Glena Schoefielda ze Sledgehammer Games. Przypomnijmy co ten mówił kilka dni temu: "Dolna granica jest taka, że Modern Warfare 3 będzie działać z prędkością 60 klatek na sekundę. Nie wiem, czy któryś z naszych konkurentów potrafi tego dokonać".

Oczywiście, która z gier będzie ładniejsza to okaże się dopiero, kiedy obie będą dostępne na półkach sklepowych. Choć nie da się ukryć, że jednak istotniejsze od grafiki jest to, jak będzie się grało w daną produkcję.

Na obronę Johna Carmacka można jedynie powiedzieć tyle, że jest to bardzo utalentowany twórca, znany nie od dzisiaj. Odpowiada on między innymi za takie projekty, jak Wolfenstein 3D, serię Quake czy Doom. Ma więc spory dorobek na swoim koncie, a samo id Software zawsze wyznaczało swoimi grami pewne trendy.

RAGE to z kolei całkiem nowa marka na rynku. Ma to być produkcja, w której nie tylko będziemy strzelać, ale także znajdą się w niej elementy gier przygodowych i wyścigów. Akcja została przeniesiona do post-apokaliptycznego świata i całość ma przypominać popularny film "Mad Max", w którym głównym środkiem lokomocji był buggy. Ważnym elementem gry ma być także rozgrywka multiplayer, która zresztą od zawsze była najistotniejszą rzeczą w produkcjach id Software.

Premiera RAGE już w październiku tego roku na PC, PS3 i Xboksa 360.

Na koniec gwóźdź programu, czyli pięciominutowy gameplay:

Modern Warfare 3 płynniejsze od Battlefield 3 - a może odwrotnie?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje