Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

MGS na Xboksa 360

Metal Gear Solid na Xboksie 360? Gdyby chodziło o czwartą część, z pewnością usłyszelibyśmy przeraźliwy śmiech z gardeł fanboyów PlayStation 3.

Jednak tym razem pogłoski dotyczą portu MGS1 na Xbox Live Arcade.

Reklama

Serwis Ripten informuje (zaznaczając wyraźnie, że to nieoficjalna informacja), że jednak istnieje szansa na przeniesienie przygód Snake'a na Xboksa 360. Podstawą do takich przypuszczeń ma być rzekome pojawienie się w sieci PartnerNet (do której dostęp mają jedynie deweloperzy tworzący na Xbox Live) portu pierwszego MGS-a.

Pierwsza część serii Metal Gear Solid została wydana jeszcze w 1998 na PSX, potem w 2000 ukazał się jej port na pecety (wydawcą był... Microsoft), a w marcu tego roku gra pojawiła się również na PlayStation Portable. Jedyne więc, co podważa tę informację, to obecny limit objętościowy gier na Xbox Live Arcade - 350 MB. Zarówno na blaszakach, jak i PSX Metal Gear Solid 1 został wypuszczony na 2 płytkach CD. Wersja na PSP, z tego co wiadomo, zajmuje nieco poniżej 1 GB, więc to nadal za dużo na XBLA.

Z drugiej strony, może w tej całej plotce chodzi po prostu o przeniesienie do kolekcji Xbox Originals (tytuły z pierwszego Xboksa dystrybuowane cyfrowo) Metal Gear Solid 2 Substance? Ten scenariusz wydaje się o wiele bardziej prawdopodobny.

Xboksowi fani Snake'a muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3 | Live | metal | Xbox | xbox 360 | 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje