Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Metal Gear Solid za stare na HD Collection?

Jeszcze w tym roku ma się pojawić kolekcja gier z serii Metal Gear Solid wydanych w HD na konsole Sony i Microsoftu.

Zabraknie w niej jednak pierwszej części, która według producenta jest trudna do przerobienia na obecne standardy.

Reklama

Kojima Productions zapowiedziało, że już niebawem zobaczymy Metal Gear Solid HD Collection wydane na PS3 i Xboksa 360. W skład kolekcji wejdzie Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater i wydane wyłącznie na PSP Metal Gear Solid: Peace Walker. Wszystkie trzy produkcje mają mieć ulepszoną grafikę w stosunku do oryginału. Niestety jak widać brakuje w tym pakiecie pierwszej części.

Nic straconego, bowiem od dwóch lat gra znajduje się w cyfrowej dystrybucji do pobrania w PSN jako PSOne Classics. Jest tylko jeden problem. Pierwsza część na nowych telewizorach HD wygląda bardzo archaicznie. Kojima Productions chce jednak to zmienić.

"Oczywiście chcemy aby zbiór był komplety. Jednak jak wiadomo Metal Gear Solid 1 ukazało się na PSOne i ma bardzo, bardzo mało wielokątów" - przyznaje Yoshikazu Matsuhana ze studia producenckiego.

"Robimy dwójkę i trójkę, gdzie najważniejsze jest dla nas przeniesienie ich do nowej generacji. Nie możemy tego jednak zrobić z MGS 1 ponieważ w porównaniu do kolejnych części, pierwsza jest bardzo stara" - zdradza Yoshikazu Matsuhana.

Nadzieja zawsze umiera ostatnia

"Jeśli będziemy robić w ten sposób Metal Gear Solid 1, to musimy poświęcić jej znacznie więcej czasu. Nie tylko zwiększyć rozdzielczość tekstur, nie tylko sprawić aby wszystko wyglądało na dopracowane i ładne, ale także wrócić do tamtych czasów i usprawnić pewne elementy rozgrywki, zaktualizować historię. Niestety w tej chwili nie zajmujemy się tym" - stwierdza producent.

Jak więc widać w najbliższym czasie gracze nie mogą liczyć na poprawioną pierwszą część Metal Gear Solid, choć widać że sam producent zastanawia się nad opcją dostosowania jej do obecnych standardów.

Poniżej przedstawiamy screeny pokazujące różnice pomiędzy MGS2 i MGS3 wydanych na PS2, a tymi które przygotowywane jest w ramach HD Collection (u góry oryginalne zdjęcie, a poniżej odświeżona wersja).

Druga część Metal Gear Solid ukazała się po raz pierwszy na PS2 w 2001 roku. Od strony technicznej była to jedna z najlepiej wyglądających gier na tę konsolę. Trzy lata później również na PS2 pojawiła się kontynuacja. Z kolei Metal Gear Solid: Peace Walker miało premierę rok temu na PSP.

Ostatnio pojawiły się także informacje, że być może Metal Gear Solid HD Collection ukaże się także na nadchodzącej, nowej konsoli stacjonarnej Nintendo, czyli Wii U.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje