Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Koniec Gran Turismo na PlayStation 3?

Kazunori Yamauchi, producent serii, przewiduje, że wydana w tym tygodniu piąta odsłona Gran Turismo 5 może być ostatnią, jaka trafi na PlayStation 3. Czyżby kolejna dopiero na PlayStation 4?

Yamauchi, który zwierzył się dziennikarzom z serwisu GamesIndustry, nie twierdzi, iż stanie się tak na pewno, ale przyznaje, że niczego nie można wykluczyć. Według niego, dziesięć lat temu można było łatwiej przewidzieć, co wydarzy się przez najbliższe trzy lata, a teraz jest to zadanie niezwykle trudne. Dlatego nie może powiedzieć na pewno, że to koniec Gran Turismo na PlayStation 3.

Reklama

Jakiś czas temu Yamauchi zdradził, że trwają już prace nad Gran Turismo 6, ale jak widać, producent sam nie wie, z myślą o jakiej platformie go tworzy. O samej grze nikt z Polyphony Digital nie chce mówić, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie.

Jeżeli kolejne Gran Turismo miałoby powstać już na PlayStation 4, to pewnie poczekalibyśmy na nie kilka lat. Sony nie planuje bowiem wydawać kolejnej wersji swojej konsoli przez najbliższe lata. Ale wiemy też, że stworzenie każdego kolejnego Gran Turismo zajmuje zespołowi Polyphony Digital po cztery czy pięć lat.

Tymczasem wydane w tym tygodniu Gran Turismo 5 święci triumfy. W chwili, gdy czytasz te słowa, średnia ocen w portalu GameRankings.com wynosi dokładnie 88,88%.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4 | PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje