Kara: Demo technologiczne twórców Heavy Rain

Podczas Game Developers Conference studio Quantic Dream pokazało technologiczne demo, które rozbudza wyobrażenia o tym, jak będą wyglądały gry wideo przyszłości.

Po raz pierwszy Quantic Dream zrobiło duże wrażenie podczas prezentacji technologii, która później została wykorzystana w Heavy Rain. Teraz studio zaprezentowało coś nowego, absolutnie zachwycającego.

Zaprezentowane tech-demo nosi tytuł "Kara". Trwa siedem minut i działa na PlayStation 3, oczywiście w całości w czasie rzeczywistym. Wygląda niesamowicie. Naturalnie nie ma się co łudzić, że niebawem tak będą wyglądały gry, ale kiedyś, za kilka lat, na pewno.

David Cage z Quantic Dream powiedział w rozmowie z serwisem Eurogamer, że "Kara" była gotowa już rok temu. Według jego oszacowań, wykorzystuje zaledwie 50 procent możliwości silnika, na bazie którego powstała.

Reklama

Cage potwierdził również, że Quantic Dream pracuje obecnie nad grą, która ukaże się wyłącznie na konsolę Sony. Którą, tego nie wiadomo - prawdopodobnie nie będzie to już PlayStation 3, a jej następczyni. Czyli zagramy w nią najwcześniej w przyszłym roku, a może w jeszcze kolejnym.

Quantic Dream to jeden z zespołów ściśle współpracujących z Sony. Pierwszym exclusive'em na PlayStation, opracowanym przez to studio, było doskonale przyjęte Heavy Rain, które określano częściej jako interaktywny film niż jako grę wideo.

Poniżej możecie zobaczyć "Karę". Zobaczcie koniecznie i opiszcie swoje wrażenia w komentarzach.

Technologiczne demo "Kara":

Dodatkowo Sony opublikowało film, na którym prezes studia Quantic Dream, David Cage, odpowiada na szereg pytań związanych z pokazem.

David Cage o Karze:

Nowy iPad to kolejny ukłon w stronę graczy

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy