Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

GTA V: Analityk "obawia się" o marcową premierę

Choć wciąż Rockstar nie ujawnił konkretnych informacji o Grand Theft Auto V, w tym daty premiery i platform docelowych, analitycy byli do tej pory zgodni, że gra pojawi się w okolicach marca lub kwietnia 2013.

Teraz jeden z nich zaczyna jednak wątpić w to, czy piątą odsłonę gangsterskiej serii ujrzymy na początku przyszłego roku.

Reklama

W komentarzu do najnowszego raportu finansowego firmy Take-Two Colin Sebastian z agencji analitycznej Robert W.

Baird stwierdził, że "coraz bardziej obawia się", iż GTA V nie ukaże się w marcu 2013 roku. W rozmowie z serwisem GameSpot analityk sprecyzował swoje słowa.

"W żadnym razie nie jestem przekonany, że gra nie pojawi się w marcu, ale jest parę czynników do rozważenia. Po pierwsze - nie słyszeliśmy niczego konkretnego od twórców produkcji o terminie wydania" - mówi Baird.

"Po drugie - sprzedawcy potrzebują zazwyczaj 4-6 miesięcy, by przygotować się na tak wielką premierę, jaką jest debiut nowego GTA, a z tego co wiem, na razie nie dostali żadnych informacji na ten temat. Po trzecie - Rockstar słusznie stawia jakość nad dotrzymaniem daty premiery i właśnie dynamicznie zmieniająca się sytuacja w pracach nad grą mogła opóźnić termin wydania" - dodaje Baird.

Jeśli jednak Grand Theft Auto V ukazałoby się w marcu 2013, Sebastian przewiduje, że gra sprzeda się wówczas 12-14 milionach egzemplarzy.

Dowiedz się więcej na temat: 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje