Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

GameStop pracuje nad usługą streamowania gier

GameStop, jeden z największych amerykańskich sklepów z grami, ogłosił, że pracuje nad usługą streamowania gier, która ma konkurować z OnLive i GaiKai.

W przeciwieństwie do konkurentów, projekt handlowego giganta obejmuje jednak nie tylko produkcje PC-towe, ale i konsolowe.

Reklama

Jak poinformowali przedstawiciele GameStopu, sklep pracuje nad własną usługą streamingu gier. Odpowiedzialne za nią będzie kupione przez firmę w tym roku Spawn Labs - zespół specjalizujący się w tego typu technologiach.

Nowa usługa oferować będzie nie tylko produkcje PC-towe, ale - pewna nowość - także konsolowe. Będą one przesyłane do urządzeń podłączonych do sieci i wyposażonych w klienta opracowanego przez Spawn Labs.

"Spawn niedawno rozpoczął pierwszą fazę bety i obecnie usługa działa. Testujemy streaming gier z Xboksa 360, PS3 i PC z serwera umiejscowionego w Austin w stanie Teksas. Otrzymujemy pozytywne opinie od naszych wydawniczych partnerów dotyczących prokonsolowego, nie wymagającego dużych inwestycji, modelu który wybraliśmy" - mówi Tony Bartel, szef GameStopu.

Jak poinformowali przedstawiciele sklepu, zamknięta beta, do której dopuszczeni zostaną gracze, w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się przed końcem tego roku. Na początku przyszłego natomiast mamy poznać dodatkowe informacje o usłudze, w tym szczegóły o ofercie i cenach. Jej premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę 2012, niewykluczone też, że w późniejszym terminie uruchomione zostaną europejskie serwery.

Elektroniczna dystrybucja gier to prawdziwa żyła złota?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje