Firmware 3.61 dla PS3 przegrzewa konsolę?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla PS3 miała wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników tej konsoli.

Jak się okazuje, może także doprowadzić do przegrzania PS3. Na ten temat wypowiedziało się studio Rockstar Games (twórcy między innymi serii GTA). Na stronie tego producenta możemy znaleźć informację, że wielu użytkowników gry L.A. Noire, której Rockstar jest wydawcą, ma problem ze swoją konsolą.

"Odkryliśmy kilka zgłoszeń na temat przegrzewającej się konsoli PS3 podczas grania w L.A. Noire lub trzykrotnego pikania, które ostrzega przed wyłączeniem sprzętu. Głównie problem lokalizujemy w starszych modelach konsoli typu FAT z dyskiem 60GB i 80GB" - czytamy na stronie wydawcy L.A. Noire.

Reklama

Powodem przegrzania nowy firmware 3.61?

"Podstawowe doniesienia są takie, że to najnowsza aktualizacja oprogramowania do wersji 3.61 powoduje przegrzanie. Istnieje kilka raportów dotyczących różnych gier. W zależności od gry, wyłączenia lub zawieszanie konsoli odbywa się losowo po 30 minutach do 2 godzin grania. Potwierdziliśmy już to, że powodem przegrzanie konsoli (w grach Rockstar i nie tylko), występuje właśnie wtedy, kiedy zainstalowany jest firmware 3.61" - dowiadujemy się ze strony Rockstar Games.

"W tym czasie polecamy bezpośredni kontakt z Sony w przypadku, kiedy konsola będzie się przegrzewać. Jednocześnie nie jest to koniec naszej pomocy, dalej będziemy testować L.A. Noire na wszystkich rodzajach oprogramowania i modelach PS3, aby dokładnie zbadać problem i zobaczyć, co można zrobić" - czytamy na zakończenie.

Sony nie komentuje

Dziennikarze portalu Eurogamer już zdążyli zapytać Sony na temat występującego problemu, jednak otrzymali oni bardzo krótką odpowiedź. "Nie komentujemy plotek i spekulacji dotyczących naszego sprzętu". Widocznie koncern ma teraz więcej ważniejszych problemów na głowie niż przejmowanie się jakimiś starymi modelami sprzętu.

Co oprócz przegrzania daje firmware 3.61?

Przypomnijmy, że najnowsza aktualizacja oprogramowania została wydana przede wszystkim dla poprawy zabezpieczenia konsoli PS3 i samej sieci PSN po atakach hakerów na konta użytkowników usługi. Więcej na temat tego co zostało wdrożone w ramach aktualizacji, a także o całej sprawie związanej z atakiem hakerów na PSN możecie przeczytać w naszych poprzednich newsach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aktualizacja | aktualizacja oprogramowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy