Reklama

Deskorolkowa afera w USA

Niezły bigos narobiły sobie wzajemnie firmy Sony Computer Entertainment America i Ubisoft z premierą gry Shaun White Skateboarding w wersji na PS3 w USA.

Wszystkie kopie już rozesłane do sklepów zostały wycofane. Dlaczego? Tego oficjalne oświadczenie Sony Computer Entertainment nie wyjaśnia. Czytamy w nim tylko, że: "Po stronie Sony Computer Entertainment America nastąpił błąd w produkcji płyt z grą, polegający na wytłoczeniu złej wersji gry Shaun White Skateboarding na PlayStation 3 i wysłaniu ich do sprzedawców. Pracujemy wraz z Ubisoftem nad poprawieniem tego błędu."

Obie firmy trzymają w tajemnicy to, jaka wersja znalazła się na płytach (najwyżej wyśle się je do Kanady...), ale też obiecują, że przed nadchodzącym weekendem do sklepów trafi poprawiona wersja. Niewiele wnosi też do sprawy e-mail, wysłany przez przedstawiciela jednej z sieci handlowych do serwisu Kotaku, który jako pierwszy poinformował o sprawie, w którym można przeczytać, że gry zostały wycofane z powodów "problemów z jakością procesu produkcyjnego".

Reklama

To kolejne opóźnienie gry na PS3 w tym sezonie i już pojawiły się teorie spiskowe, że tak naprawdę chodzi o wprowadzenie zabezpieczeń przed piratami - ponoć wytłoczona wersja Shaun White Skateboarding obsługiwała stary firmware, który jest podatny na wykorzystanie Jailbreaka, czyli pirackiego gadżetu do PS3.

Europejskie wersje gry ukażą się bez opóźnień - w Polsce na wszystkie platformy (Wii, X360, PS3) Shaun White Skateboarding trafi do sprzedaży już w najbliższy piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy