Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Co warto wiedzieć o świecie Resistance?

Resistance to jedna z tych gier, które Sony Computer Entartainment może uznać za sukces. Kto nie ma PlayStation, może tylko wierzyć mi na słowo. A kto ma, powinien rezerwować urlop w pracy na najbliższy czas.

Po co? Oczywiście po to, aby pobiec do sklepu i kupić własny egzemplarz Resistance 3. Trzecia część tej arcyciekawej i arcywciągającej serii shooterów właśnie w tym tygodni ląduje w polskich sklepach. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć wam co nieco o uniwersum, w którym rozgrywa się akcja Resistance, o opowiedzianej przez twórców historii, a także o postaciach, które w niej występują.

Reklama

Najogólniej rzecz ujmując, Resistance opowiada o wojnie pomiędzy ludźmi a ohydną rasą Chimer, która stopniowo zaczyna zdobywać władzę nad kulą ziemską. W walkach z nimi uczestniczą największe światowe potęgi: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy czy Francja. Historia rozpoczyna się w 1950 roku, kiedy to Chimery zaczynają swoją inwazję na naszą zielono-niebieską (a już wkrótce czerwoną, bo oblaną krwią poległych) planetę. Jako pierwszy cel obierają Rosję, którą niedługo potem udaje im się podbić. Następnie przejmują kontrolę nad Stanami Zjednoczonymi oraz sporą częścią Europy. Nie wygląda to różowo...

Chimery nie dość, że są silniejsze od ludzi, to jeszcze potrafią powiększać swoją armię poprzez infekowanie reprezentantów homo sapiens. Ci niedługo później przechodzą na ich stronę i sprawiają, iż najeźdźcy stają się jeszcze silniejsi. Ale jak wiadomo, każdy kij ma dwa końce. Ludzie po tym, jak zostają zarażeni przez Chimery, zdobywają nadnaturalne zdolności, takie jak chociażby samoistne regenerowanie się zdrowia. Co więcej, udaje im się uzyskać, dzięki specjalnej szczepionce,odporność na dalszy rozwój wirusa i powstrzymać go przed zamienieniem ich w krwiożercze bestie. To między innymi dzięki temu tli się jeszcze nadzieja na lepszą przyszłość.

Uwaga: Poniższy fragment zawiera spoilery. Czytaj pod warunkiem, że grałeś w poprzednie części Resistance albo gdy jesteś pewien, że już nie zagrasz.

W pierwszym Resistance przejmowaliśmy kontrolę nad sierżantem Nathanem Hale, który wraz ze swoimi kompanami próbuje odeprzeć inwazję Chimer na Wielką Brytanię. Po całej serii walk zostaje on oficjalnie uznany za zaginionego w akcji. Co się z nim tak naprawdę stało, dowiadujemy się w sequelu. Otóż Hale przeżył i przyłączył się do oddziału Wartowników (z ang. The Sentinels). To właśnie w jego skład wchodzą ludzie, którzy są odporni na wirusa przenoszonego przez Chimery. Hale razem z nimi walczy u zachodnich i wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Niestety, jednocześnie musi też walczyć z wirusem, który siedzi wewnątrz niego i który nie daje za wygraną. W końcu Hale przegrywa ten pojedynek. Capelli, inny z Wartowników, widząc, jak sprawy się potoczyły, mierzy z pistoletu w jego głowę i pociąga za spust.

I to w Capellego właśnie wcielasz się w Resistance 3. Warto dodać, że jest on mężem Susan Farley, a zatem przyrodniej siostry Nathana Hale'a (ale zagmatwane, prawda?), która również występuje w grze. Capelli dalej toczy dzielne walki z Chimerą, nie dając za wygraną. Świat wygląda już naprawdę źle, został doszczętnie wyniszczony przez potwory, lecz w sercach ludzi w dalszym ciągu tli się nadzieja na zwycięstwo. Aby zwiększyć swoje szanse w tej wojnie, Capelli łączy siły z Fiodorem Malikovem, tajemniczym rosyjskim naukowcem, który wystąpił już w poprzednich dwóch częściach gry i który wsławił się przede wszystkim jako odkrywca szczepionki przeciwko wirusowi roznoszonemu przez Chimery.

Capelli walczy z Chimerami nie tylko po to, aby pomóc Ziemianom w odzyskaniu kontroli nad planetą. Ważniejsze jest dla niego odnalezienie i uratowanie porwanego syna. Czy mu się to uda? Zadanie nie będzie łatwe. Aby osiągnąć cel, będzie musiał przemierzyć wiele amerykańskich miast, w tym Nowego Jorku oraz Saint Louis. Nie licz jednak, iż podczas tej wyprawy zobaczysz metropolie znane z widokówek. Świat w kilka lat po rozpoczęciu się inwazji Chimer wygląda już naprawdę szaro i nieciekawie.

Czy odważysz się i podejmiesz walkę z Chimerą? Przygotuj się na najcięższe, ale też na chwile radości i wzruszenia. Ta wojna jeszcze się nie skończyła...

Zobacz wywiady z ludźmi, którzy przeżyli wojnę z obcą rasą Chimer:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje