Capcom ujawnia pierwsze informacje o MotoGP 09

Japońska firma Capcom podzieliła się z nami w trakcie zorganizowanej niedawno imprezy Captivate 09 wieloma ciekawymi informacjami.

Niejako na uboczu pozostawiono zapowiedzi kilku tytułów potencjalnie mniej ważnych z punktu widzenia mainstreamowego odbiorcy. Jednym z nich jest nowa odsłona cyklu MotoGP oznaczona numerkiem 09 (do 2007 roku wydawanego przez THQ).

Pieczę nad produkcją sprawuje już po raz drugi studio deweloperskie Monumental Games. W jego szeregach znajduje się obecnie wielu byłych członków firmy Climax Studios, która do roku 2007 zaskoczyła nas kilkoma naprawdę nieźle opracowanymi grami poświęconymi cyklowi MotoGP. Z uwagi na fakt, że uzupełniony w ten sposób zespół współpracuje ze sobą już od pewnego czasu, możemy oczekiwać, że całość będzie bardziej dopracowana aniżeli poprzednia odsłona. Bardzo często krytykowano ją za model jazdy i niedopracowaną oprawę graficzną, choć wielu fanów MotoGP twierdziło, że mimo wszystko spełnia ich wygórowane oczekiwania. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że MotoGP po raz pierwszy w historii zagości wyłącznie na konsolach nowej generacji, a więc Xboksie 360 oraz PlayStation 3.

Reklama

Twórcy obiecują, że wraz z MotoGP 09 seria powędruje w nieco inną stronę niż wcześniejsza odsłona, pozostając jednocześnie w zgodzie ze wszystkimi regułami obowiązującymi w motocyklowych mistrzostwach świata. Gracze mają być nagradzani nie tylko za przekraczanie linii mety na pierwszym miejscu (cokolwiek to znaczy), ale także za inne dokonania w trakcie zawodów. Dodatkowo autorzy oddadzą do naszej dyspozycji wypieszczone tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza, a także wiele interesujących form spędzania wolnego czasu przy wyścigach rozgrywanych przez sieć. Tytuł będzie w pełni licencjonowany, więc fani motocyklowych mistrzostw świata będą mogli podziwiać nie tylko rzeczywistych zawodników, ale również dokładnie zaprojektowane tory wyścigowe. Mamy nadzieję, że poprawiony zostanie model jazdy, który w edycji 08 nie zawsze odpowiadał temu znanemu z rzeczywistości.

O tym, że MotoGP 09 spełni nadzieje, informuje sam Rik Alexander, prezes studia Monumental Games. Stwierdził m.in., że wskoczenie z MotoGP 09 na zupełnie nowy poziom doskonałości nie powinno być trudne przede wszystkim z uwagi na wyjątkowe doświadczenie ekipy pracującej nad grą, a także ze względu na bardzo dobrze układającą się współpracę z firmą Capcom. Można więc oczekiwać, że końcowy efekt będzie zadowalający z punktu widzenia fanów MotoGP.

Poprzednia odsłona serii MotoGP, również opracowana przez Monumental Games, okazała się produkcją gorszą od wcześniejszych dokonań Climax Studios. Noty na poziomie 60-70% mówią wszystko. Mimo to dziełu udało się osiągnąć sprzedaż na poziomie niemal jednego miliona egzemplarzy, co z pewnością zachęciło deweloperów do rozpoczęcia prac nad kolejną częścią. Czekamy na kolejne informacje, w tym oficjalną datę premiery produktu (edycja 08 ukazała się w październiku zeszłego roku).

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: impreza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama