Blizzard stworzy grę na konsole

Studio Blizzard pozostaje wierne pecetom - jedyna dotychczasowa próba "wejścia w konsole", w postaci gry akcji StarCraft: Ghost nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Wkrótce ten stan rzeczy może się zmienić - boss studia stwierdził: "Zrobimy coś na konsole". Będzie WoW na X360 i PS3?

W rozmowie z serwisem Gamasutra z okazji piętnastolecia Warcrafta J. Allen Brack wyjaśnił, że Blizzard z pewnością stworzy w przyszłości grę na konsole, co nie powinno dziwić, bo sami pracownicy studia posiadają w domu Xboksa 360 lub PlayStation 3.

"Mam w domu dwie konsole" - wyjaśnił Brack. "Należymy do kultury graczy. Zdecydowanie będziemy pracować nad grą konsolową. Nie mam co do tego wątpliwości. To tylko kwestia tego, jaka to będzie produkcja [i kiedy się pojawi]. Co będzie w tym temacie najbardziej sensowne?" - dodaje.

Reklama

Możliwości jest kilka - albo Blizzard postanowił po pięciu latach przenieść najpopularniejsze MMO, World of Warcraft na X360 i PS3, albo kolejna, okryta tajemnicą sieciówka pojawi się nie tylko na PC. Niewykluczone też, że Blizz stworzy coś zupełnie innego. Ale na pewno nie będzie to RTS - w tym samym wywiadzie Brack wytłumaczył bowiem, że niektóre gatunki sprawdzają się wyłącznie tylko na konkretnych platformach, a strategie są domeną pecetów. No więc, co do cholery? Bijatyka? Thrall kontra Kerrigan? Wchodzimy w to!

CDA
Dowiedz się więcej na temat: studia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy