Reklama

Arabski dystrybutor gier wspomina o Uncharted 3

W sieci pojawiły się kolejne plotki o Uncharted 3. Tym razem o produkcji tej wspomniał w jednym z wywiadów przedstawiciel arabskiego dystrybutora gier, firmy Rubicon Group Holding and MEC.

Rubicon Group Holding and MEC zajmuje się dystrybucją gier Sony na terenie Arabii Saudyjskiej. Koncern ostatnio pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby zmniejszyć liczbę zakazywanych i cenzurowanych produkcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (banowanie gier jest tam bardzo poważnym problemem - ostatnio nie dopuszczono do sprzedaży Dead Rising 2 i Mafii II). Jednym z proponowanych sposobów jest pełna lokalizacja na język arabski oraz wycinanie elementów, które mogłyby być traktowane, jako obraźliwe dla Islamu. W ekstremalnych przypadkach dopuszczalne byłoby nawet wprowadzenie do rozgrywki nowej postaci.

Reklama

W rozmowie z serwisem The National dyrektor wykonawczy Rubicon Group Holding and MEC, Ghassan Ayoubi, stwierdził, że jedną z pierwszych gier poddanej podobnej operacji może być Uncharted 3. "Ayoubi powiedział, że FIFA 11 i trzecia odsłona Uncharted mogłyby być pierwszymi grami "w pełni zlokalizowanymi na język arabski". Dodał również, że jest tu (w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) "duży rynek" dla gier, ale lokalna dystrybucja może być "trudna" ze względu na wrażliwość kulturową" - czytamy na stronach serwisu The National.

Tym, co dziwi, jest zestawienie dwóch produkcji - FIFY 11, która zadebiutowała kilkanaście dni temu oraz niezapowiedzianego jeszcze Uncharted 3, który najprawdopodobniej ukaże się najwcześniej za rok. Wątpimy, by z premierą najnowszej odsłony piłkarskiej serii czekano tyle czasu, szczególnie, że wtedy na rynku będzie już FIFA 12. Najprawdopodobniej więc redaktor portalu The National popełnił błąd i zamiast słowa "druga" napisał "trzecia odsłona". Nie chce nam się wierzyć, by Sony nagle miało wyciągnąć z kapelusza Uncharted 3 i oświadczyć, że gra ukaże się jeszcze w tym roku...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy