Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Angry Birds najpopularniejszą grą w PSN?

Angry Birds, choć jest grą stworzoną początkowo z myślą o platformach mobilnych, takich jak iPhone i telefony z systemem Android, odnosi sukcesy także na "dużych" konsolach.

Jeśli wierzyć jednemu z analityków, "Wściekłe Ptaki" są najczęściej pobieraną produkcją w usłudze PSN.

Reklama

Colin Sebastian z agencji Lazard Capital Markets w rozmowie z serwisem Industry Gamers stwierdził, że usługa PlayStation Network staje się coraz popularniejszą wśród odbiorców gier społecznościowych i "każualowych". Jak mówi: "PSN posiada 75 milionów zarejestrowanych kont na świecie (połowa w Stanach Zjednoczonych), pobrano z niego ponad 1,4 miliardy plików. Usługa wydaje się zyskiwać na znaczeniu na każualowym i społecznościowym rynku, dzięki takim tytułom, jak Angry Birds, które jest najczęściej pobieraną grą w PSN (zadebiutowała w styczniu tego roku)".

Sebastian niestety nie podał żadnych konkretnych danych, musimy więc wierzyć mu na słowo. Analitycy często mają jednak dostęp do informacji, które nie ukazują się publicznie.

Mimo wszystko popularność Angry Birds w PlayStation Network robi wrażenie. Gra idealnie spisuje się na urządzeniach mobilnych. Teoretycznie na PlayStation 3 gracze jednak powinni zająć się innymi, lepszymi produkcjami.

Dowiedz się więcej na temat: Angry Birds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje