Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Afera w Team Bondi pomogła L.A. Noire?

Najnowsze wyniki sprzedaży gier w USA pokazują, że Amerykanie bardzo lubią gry detektywistyczne. A może to afera w Team Bondi paradoksalnie wpłynęła na większe zainteresowanie L.A. Noire?

Wyniki sprzedaży gier w USA przedstawiło właśnie NPD Group. Według statystyk tej firmy, największym zainteresowaniem cieszy się obecnie produkcja od Team Bondi, czyli L.A. Noire. Co ciekawe, wymieniona gra jest już na rynku od dwóch miesięcy i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kupujących.

Reklama

Na drugim miejscu uplasował się Duke Nukem Forever i z pewnością także stanowi pewne zaskoczenie, ponieważ sama gra nie zbiera wysokich ocen (średnia ocen wystawianych przez recenzentów według portalu Metacritic wynosi obecnie 54% w przypadku wersji na PC, 53% na PS3 i 49% na Xboksa 360). Widać jednak, że cel wydawcy został osiągnięty i wraz z dużym szumem i oczekiwaniami graczy Duke Nukem Forever znalazł spore grono nabywców.

Ostatnie miejsce na podium zajęło z kolei inFamous 2 na PS3, co szczególnie nie powinno dziwić, ponieważ jest to naprawdę dobra produkcja. Nasz recenzent wystawił jej zasłużone 8/10. "nieSławny: inFamous 2 to bardzo, ale to bardzo dobra gra akcji. Nie rewelacyjna - po prostu bardzo porządna, solidnie wykonana pod każdym względem. Nie jest już tak dużym zaskoczeniem, jak jedynka. Od panów z Sucker Punch otrzymałem to, czego się spodziewałem, nic więcej, nic mniej. I za to należy im się bardzo mocna ósemka" - czytamy w recenzji.

Zaraz za pierwszą trójką znalazły się takie produkcje jak Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game, Legend of Zelda: Ocarina of Time czy chociażby Call of Duty: Black Ops. Poniżej przedstawiamy zestawienie pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się gier w USA.

1. L.A. Noire (360, PS3) Take 2 Interactive

2. Duke Nukem Forever (360, PS3, PC) Take 2 Interactive

3. Infamous 2 (PS3) Sony

4. Lego Pirates of the Caribbean: The Video Game (Wii, 360, NDS, PS3, 3DS, PSP, PC) Disney Interactive Studios

5. Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D (3DS) Nintendo

6. Call of Duty: Black Ops (360, PS3, Wii, NDS, PC) Activision Blizzard

7. NBA 2K11 (360, PS3, Wii, PS2, PSP, PC) Take 2 Interactive

8. Mortal Kombat 2011 (PS3, 360) Warner Bros. Interactive

9. Cars 2 (NDS, Wii, 360, PS3, PC) Disney Interactive Studios

10. Just Dance 2 (Wii) Ubisoft

Z kolei najbardziej popularną konsolą w USA był Xbox 360. Sony wspomina, że będzie gonić swojego konkurenta, bo już w najbliższym czasie pojawi się między innymi Uncharted 3, które z pewnością przysłuży się sprzedaży samego PS3.

Niestety, na temat Nintendo i przenośnej konsolki 3DS nie ma w tej chwili żadnych wieści odnośnie najnowszych danych sprzedaży.

Przeczytaj także pełny tekst recenzji gry inFamous 2

Dowiedz się więcej na temat: zainteresowanie | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje