Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Abe's Oddysee powraca w HD

Słodki stwór trafi na konsole nowej generacji. To będzie stary, dobry Abe, tyle że w rozdzielczości HD!

To, że powstaje Abe's Oddysee HD, zdradził Lorne Lanning, głównodowodzący w studio Oddworld Inhabitans. Zapowiedział, że będzie to remake, w którym nie powinniśmy oczekiwać żadnych rewolucyjnych zmian. Twórcy nie chcą wymyślać na nowo koła. Zamierzają zmienić silnik graficzny, ale poza tym będzie to ten sam Abe, którego poznaliśmy lata temu.

Reklama

Co najważniejsze, pomimo zmiany engine'u i rozdzielczości wyświetlania grafiki, Abe's Oddysee HD pozostanie platformówką 2D. Lanning podejście autorów gry określa następująco: "Możemy zrobić tę samą grę na nowym silniku, z nową technologią, lecz po staremu".

Wydanie Abe's Oddysee w HD będzie owocem współpracy pomiędzy Oddworld Inhabitans a Just Add Water, które poinformowały o połączeniu sił już w zeszłym roku. Jako pierwsza odświeżona zostanie odsłona pod tytułem Oddworld: Stranger's Wrath. Trafi ona na PlayStation 3 już w tegoroczną Wielkanoc. Jak na razie, twórcy nie dogadali się jeszcze z Microsoftem i nie wiadomo, czy z Abem będą się mogli zaprzyjaźnić także posiadacze Xboksów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje